Oznámení

Collapse
No announcement yet.

Šunkové závitky v aspiku

Collapse
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Show
Clear All
new posts

  • Šunkové závitky v aspiku

    Na 10 ks závitků:
    Plátkovou nebo práškovou želatinu na 1 l vody, 10 plátků šunky, cca 500 g salátu (dělám něco mezi bramborovým a pařížským),
    2 natvrdo vařená vejce, sladkokys. okurka, kapie, 2 rovné lžíce cukru, 4 lžíce octa, 1 lžička soli, 2 bobk. listy, 4 kuličky nového koření,
    8 kuliček celého pepře.

    Ve 4 dcl vody svaříme koření, ochutíme octem, solí a cukrem. Pokud jsme vařili kořenovou zeleninu a vývar je čirý použijeme ho místo vody,
    nebo je ideální použít lák z okurek, ale ten se mi podaří málokdy zachránit
    Zcedíme a do teplé tekutiny vmícháme želatinu, po rozpuštění přidáme studenou vodu dle návodu. Já dávám o malinko méně vody než píšou.
    Na dno pod závitky nalijeme 5 mm vrstvu želatiny, necháme ztuhnout
    .* Mezitím si zabalíme salát do plátků šunky, narovnáme na ztuhlou
    želatinu. Na každý závitek nalijeme 1-2 lžíce želatiny a naskládáme ozdoby (vejce, okurky, sýr apod.). Přelijeme opět 2 lžícemi želatiny

    a necháme ztuhnout v chladu. "Ozdoby" musí ztuhnout a želatina nesmí být výše než celé závitky, jinak nám ozdoby budou
    nekontrolovatelně plavat po celé nádobě . Po ztuhnutí zalijeme zbytkem želatiny, dáme do chladu.

    * Želatinu, kterou budete dále používat, udržujte na teplém místě, aby neztuhla !
    Dobrou chuť !

    Click image for larger version

Name:	IMG_2438.jpg
Views:	1
Size:	48.8 KB
ID:	147537Click image for larger version

Name:	IMG_2441.jpg
Views:	1
Size:	37.8 KB
ID:	147538Click image for larger version

Name:	IMG_2443.JPG
Views:	1
Size:	120.6 KB
ID:	147539Click image for larger version

Name:	IMG_2456.JPG
Views:	1
Size:	135.4 KB
ID:	147540
    Last edited by Alena Jankova; 07.11.2011, 00:20.
    Alena J

  • #2
    Alenko dík za recept, muž je zbožňuje. Já se toho zatím bála. No podle tebe to vypadá jednoduše
    Renata

    Comment


    • #3
      Alenko,taky ti moc děkuji!!!Mé srdce plesá,máš to moc hezké!!!

      A ještě budu tak smělá,jak připravuješ ten salát,vypadá taky moc dobře.A už mlčím.

      Darina
      Last edited by Darina; 07.11.2011, 12:56.

      Comment


      • #4
        Udělala jsem to dle tvého receptu a hned napoprvé se mi to povedlo. A bylo to moc dobré. Jelikož sem neumím vložit foto, řeknu Aničce ať mi to sem vloží. Já jí to poslala MMSkou. Od téhle chvíle to budu dělat častěji. Mám tohle moc ráda. A ten první výtvor jsem udělala pro Josífka a taky mu to moc chutnalo a obrázek, co jsem tam vytvořila taky. Takže díky za tip a za recept.
        Věruše

        Comment


        • #5
          Taky chci poděkovat za recept s návodem ,včera jsem opět dělala-je to výbornéééé !
          Eny

          Comment

          Pracuji...
          X