Oznámení

Collapse
No announcement yet.

Marinované zelí s křenem

Collapse
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Show
Clear All
new posts

  • Marinované zelí s křenem

    Zdravím všechny přítomné. Jsem zde nový a trochu tápu v orientaci, ale snad to nějak zvládnu. Proto mi případné chyby promiňte. Chtěl bych se s vámi podělit o můj recept na marinované zelí s křenem:


    Marinované zelí s křenem

    2,5 kg - zelí hlávkové nakrouhané
    10 až 13 dkg - nastrouhaný čerstvý křen
    20 dkg - krájené cibule
    25 dkg - cukru krupice
    1 až 2 ks - středně velké jablko nastrouhané ( bez slupky )
    ½ balíčku - nakladače ( DEKO )
    1 kávová lžička - soli
    4 dcl - 8 % ocet
    2 dcl - oleje ( olivový nebo slunečnicový )

    Vše smícháme a necháme minimálně 3 hodiny v chladu odpočinout. Zelí pustí šťávu! Potom plníme do čistých sklenic, které uzavřeme a dáme do chladna a tmy asi na týden, lépe však na 2 týdny. NEZAVAŘUJEME!
    Teprve pak si můžeme pochutnat.

    Dobrou chuť !


    Je to ideální věcička na grilovací párty nebo po alkoholovém opojení!!!
    Last edited by ; 09.09.2009, 00:32.

  • #2
    Ahoj Petře, vítej mezi těmi, co je pro ně vaření koníčkem !
    Pokud tě to tu chytne, určo brzy tápat přestaneš a kdyby ses chtěl na cokoliv zeptat, určo vždy někdo poradí !
    Já znám podobný recept a s chlapem jsme se museli u strouhání křenu střídat a podávat si kapesníky !
    Děláváme i plněné papriky se zelím nebo kdysi cibulky, ale někdy to hotové vyjde levněji...
    A tchán nám kdysi dal zavařené zelené rajčata, taky mňamka.
    Tak ať se ti tu líbí, pokud tě baví kuchtit !
    Zdravím.
    anina s.

    Comment


    • #3
      Pozdravení

      Jani, děkuji za přivítání na webu. Zatím se rozkoukávám a sbírám poznatky.
      Protože se mi zde moc líbí, chtěl jsem také přispět malým "receptíkem" pro ostatní. Určitě nebude poslední a jediný. Rád vařím a konzumuji dobré věci. Občas pak mám problémy s nadváhou, tak musím brzdit a upravit životosprávu . Největšími kritiky mých výtvorů jsou moje dvě holčičky (4 a 9 let) s mojí manželkou.

      Comment


      • #4
        Petře, ráda přivítám lidi, kteří vědí, že jíst se musí a pokud tomu holduješ, nejsi sám, kdo bojuje s kily navíc.
        Jenže já říkám, že dokud chutná, je to dobře.
        Cením si chlapů, co umějí vařit, u nás to je chlap, můj a chlapův taťka, švagři atd. a učí se i můj kluk ( viz Pizza... ).
        Ale chápu, že každý k tomu nemá vztah, ale měl by to aspoň ocenit.
        Máš pěkné kritiky, asi jako skoro každý z nás.
        Můj syn mi kdysi řekl : " Mami, ty jsi taková dobrá VAŘIČKA ! "
        Tak ať se ti tu líbí, přidávej svoje recepty nebo vychytávky, těch není nikdy dost, každý máme jiné, a pokud něco uvaříš dle videa od Ivanky, uvidíš, že budete celá rodina spokojeni - moje zkušenost.
        Pěkný večer !
        anina s.

        Comment


        • #5
          Ještě jednou děkuji za přivítání a přeji hezký večer.
          Last edited by ; 09.09.2009, 00:39.

          Comment


          • #6
            PETŘE,

            taky tě vítám na bezva stránkách, určitě se ti tady bude líbit jako nám všem!!!!!!!!!!!!

            Zavítej také na pokec, atˇ tě pozná více děvčátek.
            Papa EMKA

            Comment


            • #7
              Zdravím Emko, běhám po webu a dolaďuji nastavení. Děkuji za přivítání.

              Comment


              • #8
                Ahojky, Petře taky tě vítám v bábinci. To si s námi užiješ. jediný chlap tady, to si tě musíme hýčkat. Pá.
                V pokecu se toho dozvíš, to budeš koukat. Pá
                Jana H.

                Comment

                Pracuji...
                X