Oznámení

Collapse
No announcement yet.

Nakládaná niva

Collapse
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Show
Clear All
new posts

  • Nakládaná niva

    Nakládaná niva
    Ingredience:
    Niva /nejlepší je niva v krabičce ta se dá rozříznou na třikrát
    česnek - nešetřit /dvě hlavičky
    olej
    chillí, pepř celý, sůl
    cibule /nešetřit
    sklenice

    Postup:

    Koupím Nivu rozříznu ji na půl jde i na třetiny, aby nebyla moc silná. Pak si připravím česnek/hodně/ rozmačkám a to napatlám na tu Nivu z obou stran. Pak vezmu čilí koření a posypu opět Nivu z obou stran. Mezitím mi někdo nakrájí cibuli na kolečka a také si připravím nové koření a bobkový list. Napatlanou Nivu si opatrně rozřezám na kostičky. Na dno sklenice si dám vrstvu cibule, Nivy a koření /bob.list 1 a dvě nová koření /, zase cibuli, Nivu a pokračuju až mám vše ve sklenici. Někdy použiju i dvě sklenice podle velikosti. Nahoru ještě dám vrstvu cibule a bob.list a nové koření - vše se zaleje olejem a nechá se alespoň týden uležet a pak už jen dobrou chuť.
    Před konzumací sleju olej - ten se dá použít buď na další zpracování Nivy nebo k naložení masíčka a může se zkusit i do česnečky nebo bramboračky.


    Z emailu.
    anina s.

  • #2
    Click image for larger version

Name:	naložen
Views:	1
Size:	131.8 KB
ID:	143447

    Chlap mě předběhl, nedal chilli a dal česnek na plátky. Je to vynikající, kdo má rád nakládané věci. Dal tam i uzený sýr.
    anina s.

    Comment


    • #3
      Modrásku výborné připomenutí receptu, udělám na svátek. Stačí proležet týden?
      Renata

      Comment


      • #4
        Renat, já myslím, že jo. Já to mám tak, že mi to chutná i neproleželé.
        A namáčím si rohlík do toho oleje...Mám strašně ráda naložené věci, i Hermelín dle Ivanky je úžasný, a výhoda je, že se dá jíst už na druhý den.
        anina s.

        Comment


        • #5
          Hermelím už jsem dělala, ale nivu ještě ne. Určitě vyzkouším. Dík.
          Renata

          Comment


          • #6
            Tak dnes jsem kouopila v akci Nivu v Tescu, tak mám zas co dělat. Zkusím to tedy, protože se mi moc líbí a chutnají mi nakládané sýry. Janino pak dám vědět.
            Jana H.

            Comment


            • #7
              Holky, dejte vědět, ať vědí i ostatní.
              Já jsem přišla z odpo a zase jsem trochu ujedla a namáčela si rohlík do oleje...
              a vylovila jsem si i cibuli, je to mňamkááá.







              anina s.

              Comment


              • #8
                Janičko do jak velké skleničky to dáváš???poraď určitě vyzkouším,moc lákavé
                LENKA

                Comment


                • #9
                  Click image for larger version

Name:	miska Ikea.jpg
Views:	1
Size:	48.1 KB
ID:	143478


                  Leni, chlap to naložil do misky z Ikei, průměr 14 cm, výška 6,5 cm a přikryl víčkem.
                  Jinak si myslím, že záleží, kolik nivy a cibule tam dáš, jak to máte rádi, chlap tam dal ještě kapii na proužky. Takže asi bych to dala do větší skleničky, od přesnídávky nee.
                  (je to totiž vynikající záležitost )
                  Takže čím víc, tím líp. Tak ať chutná.
                  anina s.

                  Comment


                  • #10
                    Tak holky , dala jsem ho do kastrolu. Trošku jsem si ho upravila a je vynikající. Příště chci ještě zkusit naložit hermelín, myslím, že ho dělala Ivanka.
                    Janino mrkni se , jestli se ti líbí.
                    Jana H.

                    Comment


                    • #11
                      Jani díky!!!!!
                      LENKA

                      Comment


                      • #12
                        QUOTE=Jana H.;93483]Tak holky , dala jsem ho do kastrolu. Trošku jsem si ho upravila a je vynikající. Příště chci ještě zkusit naložit hermelín, myslím, že ho dělala Ivanka.
                        Janino mrkni se , jestli se ti líbí. [/QUOTE]


                        Jani H., koukla jsem na tvoje stránky, máš to skvělé, ty jsi to vydržela, já jedině, že by to chlap nechával uležet ve sklepě, ještě to zamaskoval a neřekl mi o tom.
                        uvedla jsi mé jméno, ale já to dostala jen emailem a vyzkoušené je to až potom, a jak jsem psala, teď se snažím dávat tady už vyzkoušené, jak se tu kdysi o tom psalo...
                        Je fajn, že sis pochutnala, já mám nakládané věci ráda, ten Hermelín určitě zkus.
                        Já jsem včera naložila RYCHLÉ UTOPENCE a dnes je ochutnám, nemusí se nechávat totiž uležet ale mám 2 sklenice, tak tu druhou MOŽNÁ uležet nechám. Nejhorší asi je, že jsem schopná si do toho oleje namáčet k tomu pečivo.
                        (já za to přece nemohu...)
                        Potom písni o Hermelínu.



                        Leni, není zač a určitě vyzkoušej a potom dej vědět.
                        anina s.

                        Comment


                        • #13
                          Jani určitě se ozvu i vyzkouším....
                          LENKA

                          Comment

                          Pracuji...
                          X