Oznámení

Collapse
No announcement yet.

Čokoládová poleva od paní Vetešníkové

Collapse
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Show
Clear All
new posts

  • Čokoládová poleva od paní Vetešníkové

    #

    Na Vánoce vždy dělám tuto výbornou čokoládu na zdobení cukroví (recept je od cukrářky ze svatby).
    1/2 kg moučkový cukr (prosetý), 5 dkg kakaa, 1/2 kostky másla, 1 vanilkový pudink, 1 dcl vody.
    Máslo a vodu nechat rozpustit na plotně (jen vlažné, nesmí vařit), ostatní dobře promísit (cukr, kakao, v. pudink) + vmíchat do rozpuštěného másla s vodou.
    Nechat zahřát, avšak jen „co prst snese“. Nesmí vařit!
    Když čoko vychladne (popř. necháme na příští dny), přidáme lžičku vody a v parní lázni prohřejeme. Můžeme znovu zdobit.
    S pozdravem Eva vetešníková
    Ivana M

  • #2
    Re: Čokoládová poleva od paní Vetešníkové

    Já nevim,ale mě se zdá, že je tam buť málo kakaa, nebo moc cukru. Má to tak opravdu být?
    Věrka.

    Comment


    • #3
      Re: Čokoládová poleva od paní Vetešníkové

      Já doufám,že si to paní Vetešníková přečte a potvrdí nám to. Ráda bych tu čokoládu taky zkusila.
      Ivana M

      Comment


      • #4
        Re: Čokoládová poleva od paní Vetešníkové

        Zkuste bez obav! Máte pravdu, že kakaa oproti základnímu receptu také přidávám o trochu víc (dle oka).
        Důležité (už po zkušenostech) je, abyste opravdu všechny sypké součásti, tedy cukr, kakao a v. pudink předem smíchali v míse (cukr přes síto a do něho vmísit kako a v. pudink). Teprve poté vsypat do rozehřáté vody s máslem.
        Požadovanou hustotu docílíte odpovídající teplotou (chladnější = hustší.....).
        Tato čok. poleva zasychá delší dobu, ale je výborná a je jí hodně za levný peníz. Navíc je ideální na drobné cukroví (vánoční), neboť ji mohu mít v zásobě a znovu použít, kdykoliv je potřeba. Stačí přidat lžíci vody a přihřát v parní lázni. (Pozor - nesmí vařit).
        Dělám ji z dvojité dávky, a málokdy zbyde do té zásoby....

        Comment


        • #5
          Re: Čokoládová poleva od paní Vetešníkové

          Tak to jsem ráda, že se někdo k tomu vyjádřil a mám nutkání jí letos vyzkoušet. Zrovna se dívám, jestli p. Vetešníková nereagovala a taky chci dneska udělat kokosky podle p.Ivanky, tak tam bych jí určitě už chtěla vyzkoušet a budu dělat taky banánky atd.
          Věrka.

          Comment


          • #6
            Reakce z 11.12.2007 v 8,17 h se jménem "veteva" - to podle mne reagovala přímo paní VETešníková EVA, nemyslíte???
            Wendy

            Comment


            • #7
              Wendy určitě a poleva je výborná.Čusík
              Renata

              Comment

              Pracuji...
              X