Oznámení

Collapse
No announcement yet.

Jablkové uzlíky

Collapse
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Show
Clear All
new posts

  • Jablkové uzlíky

    Suroviny:
    1 tvaroh
    1 tuk Hera
    250 g polohrubé mouky
    3 větší jablka
    3 vlašské ořechy
    24 lžiček strouhaného perníku
    24 lžiček marmelády
    1 vejce na potření
    moučkový cukr na pocukrování

    Postup:

    Z Hery, tvarohu a mouky vypracujeme vláčné těsto, které necháme chvíli odpočinout. Zatím si připravíme jablíčka. Zbavíme je jadřinců a nakrájíme na kousky asi 2x2x2 cm. Je docela dobré, jablka oloupat, ale není to nutné. Těsto rozdělíme napůl, z každé poloviny vyválíme placku 2 mm tlustou a nakrájíme na 12 čtverečků asi velikosti 8x8 cm. Na čtvereček dáme 3 kousky jablka, lžičku marmelády a lžičku strouhaného perníku. Rohy čtverečku zvedneme a spojíme, aby nám nevytekla marmeláda. Uzlíky klademe na plech, potřeme ušlehaným vejcem a navrch dáme čtvrtku ořechu. Pečeme při teplotě 170 stupňů dozlatova. Ještě teplé pocukrujeme. Můžeme jíst teplé i studené.[attachment=0:3diuv3jq]jablkové uzlíky.jpg[/attachment:3diuv3jq]
    Attached Files

  • #2
    Re: Jablkové uzlíky

    Nádhera, přesně tohle vyzkouším. Letos je strašně moc jablek a manžel mě neustále nutí něco z nich vytvářet. Tohle je zase něco jiného, než štrůdl a hraběnčin koláč. To těsto je myslím takové universální, asi už jsem z něho dělala šátečky nebo tak něco. V každém případě děkuji za recept. Martinka

    Comment


    • #3
      Re: Jablkové uzlíky

      Tak přesně tento recept mám ztažený z TOPRECEPTů Zdena
      ZDENKA

      Comment


      • #4
        Re: Jablkové uzlíky

        Jo Zdeno, ale preclík dává recepty i jinam, na Toprecepty i na Českou hodpodyňku pod stejnou značkou. J.H.
        Jana H.

        Comment


        • #5
          Re: Jablkové uzlíky

          Tak to se omlouvám to jsem nevěděla Zdena
          ZDENKA

          Comment


          • #6
            Re: Jablkové uzlíky

            Zdeni, preclík se určitě nebude zlobit, my víme o co jde a co se tady dělo, jak se odsud recepty kopírovaly na jiné weby , no a my to tak trošku hlídáme. a jaká z toho byla polemika. Teď byla velká diskuze na receptech, až to majitel webu musel vysvětlovat a dávat do pořádku. Já si všechno přečtu a chvílema se bavím a chvílema máš i vztek. Vůbec, když se to dělá s tvými recepty, ale nic proti tomu nezmůžeš. Preclík z tohoto jistě pochopil a určitě se nezlobí. Pá. J.H. Jo a ještě tam byla povídání o autorských právech, ale to jsem se pobavila. :P
            Jana H.

            Comment

            Pracuji...
            X