Oznámení

Collapse
No announcement yet.

punčový řez

Collapse
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Show
Clear All
new posts

  • punčový řez

    Punčový řez
    Upečeme si piškot:
    Já dělám 4 vejce, 16 dkg moučkového cukru, 4 lžíce vody, 16 dkg polohrubé mouky.
    Žloutky ušlehat s cukrem přidat vodu,pak zašlehat mouku a nakonec tuhý sníh.
    Upečenou placku rozdělím na 4 díly. 2 díly rozkrájím na kousky a máčím v punčovině.
    Punčovina
    12 dkg pískového cukru a 1/8 studené vody svařím na slabou niť, přimíchám 16 dkg marmelády a 2 minuty povařím.
    Nechám vychladnout a pak přidám 50 ml rumu, 50 ml punče a šťávu z 1 pomeranče a z 1 citronu.
    V punčovině namáčet podle toho jak máte rádi hodně punčové.
    Nakonec cukrovou polevu do které přidám trochu červeného barviva, trochu citronové šťávy a punče.
    Doufám, že jsem to napsala srozumitelně.
    malá ukázka jak to mám rozkrájené[attachment=0:1otmdjwd]DSCI0046.JPG[/attachment:1otmdjwd]
    Attached Files
    ZDENKA

  • #2
    Re: punčový řez

    Ještě k tomu punčovému řezu zapoměla jsem napsat , že se to musí zatížit a poleva se dává až druhý den
    ZDENKA

    Comment


    • #3
      Re: punčový řez

      Zdeni moc moc děkuji. Ještě mám takový dotázek, takže ty prostřední pruhy kterém máčíš mají stejnou barvu? A poč je máš takhle nakrájené? Díky za rady Ivana M
      Ivana M

      Comment


      • #4
        Re: punčový řez

        Ahoj Ivanko nakrájené je mám proto aby se pěkně nasákl ten punč protože máme rádi hodně punčové.
        Protože když jsem hledala recept na punčáky tak všude měli ten prostředek rozdrobený a smíchaný s ořechama a s marmeládou, a to nám nechutnalo.
        Tak jsem ty prostřední pruhy rozkrájela a každý namočila do punčoviny a narovnala na ten celý plát.Pokud nechceš aby to bylo suché tak hodně máčej.
        Co jsem dělala teď tak mi manžel říkal že jsem málo máčela.Ale i přes to šly na odbyt.A ještě ta nerozkrájená placka se může namazat marmeládou.
        Měj se Zdena
        ZDENKA

        Comment


        • #5
          Re: punčový řez

          Zdeni moc děkuji.
          Ivana M

          Comment

          Pracuji...
          X