Oznámení

Collapse
No announcement yet.

Skořicové řezy s pudinkem

Collapse
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Show
Clear All
new posts

  • Skořicové řezy s pudinkem

    Šlehejte 4 vejce, 1sáček vanilkového cukru, 150 g krupicového cukru, 1 dcl mléka a 1 dcl oleje. Po částech přisypávejte 200g hladké mouky, do které rozmícháte 1 sáček prášku do pečiva a špetku soli.
    Těsto vylijte na vymazaný a moukou vysypaný plech nebo pečící papír. Na tuto syrovou hmotu, pěkně vedle sebe s malými mezerami rozdělte uvařený pudink, vanilkový, nebo čokoládový, nejlépe oba a střídavě , dělám to lžící, prostě jednu lžíci pudinku, mezera a další. Pudink uvaříme podle návodu kompletně i s cukrem.
    Dejte péct do trouby. Pudink krásně během pečení zajede tak akorát do těsta.
    Ještě teplý koláč potřeme hustou kysanou smetanou , na dané množství cca 5OO g a posypeme skořicovým cukrem.
    Už jsem tam zkoušela přisypat třeba borůvky, je to vynikající. Když ale koláč někam vezu, vynechám tu smetanu a jen posypu skořicovým cukrem. I tak je skvělý.
    Tento recept jsem si trošku upravila, ale je to od kuchaře Pokorného a byl vytištěn před mnoha lety v Severočeském deníku.
    Pan kuchař ještě doporučuje podávat se šlehačkou a karamelovou omáčkou nebo s medem. To jsem nezkoušela, ale dělám ho už roky,tak jak jsem popsala.
    Attached Files
    Last edited by iris; 27.01.2010, 20:47.
    Iris

  • #2
    Re: Skořicové řezy s pudinkem

    To je asi moc dobrý koláč a neni ani pracný, ten bych mohla brzy vyskoušet. Věrka. :P
    Věrka.

    Comment


    • #3
      Re: Skořicové řezy s pudinkem

      Je opravdu dobrý, celá má velká rodina si ho vždycky přeje na naše setkání, ještě nikdy se mi nestalo, že by se nepovedl nebo že by někomu nechutnal. Každý si přeje recept. Je to opravdu jednoduché. Zdravím.
      Iris

      Comment


      • #4
        Re: Skořicové řezy s pudinkem

        Iris máš pravdu je dobrý. Také jsem ho dělávala, když byly děti ještě doma. Někdy jsem ho posypala skořicí a někdy grankem. Já jsem ho měla z nějakého časopisu, ale mám z něj právě jen tento recept. J.H.
        Jana H.

        Comment


        • #5
          Re: Skořicové řezy s pudinkem

          chtela jsem se jenom zeptat jestli ten pudink ma byt vychladly nebo se muze teply davat na to testo a jak presne se ma tam davat dekuji za radu zdravi Alena

          Comment


          • #6
            Re: Skořicové řezy s pudinkem

            Ten pudink může být ještě teplý, nenechávám ho úplně vychladnout a stuhnout. Jen aby nebyl úplně vařící, když chladne, občas ho zamíchám,aby se nedělal škraloup ,pak ho rozdělím po celém plechu polévkovou lžící. Zdraví iris.
            Iris

            Comment


            • #7
              Re: Skořicové řezy s pudinkem

              tak rezy jsou vyborne !!!!!!!!!!!!!!dneska jsem je upekla jenom priste uvarim dva pudinky dneska jsem mela jenom jeden kakaovy ,ale stou kysanou smetanou je to vyborne !!!zdravi Alena W

              Comment


              • #8
                Re: Skořicové řezy s pudinkem

                Aleno, máte pravdu s dvěma sáčky pudinku, nejlépe je použít vanilkový i čokoládový a střídavě prsknout do toho těsta. Jsem moc ráda, že vám taky chutná. Jestli to ještě vylepšíte, napište. Zdravím.
                Iris

                Comment


                • #9
                  Re: Skořicové řezy s pudinkem

                  Děkuji za supr recept dneska jsem udělala a musím říct že to bylo vynikající!!Do večera nezbyde ani kousek.Mnam

                  Comment


                  • #10
                    Re: Skořicové řezy s pudinkem

                    To je skvělé, ten autor původního receptu by měl asi radost, ale já ji mám taky, stejně je to úžasné, jak si můžeme předávat nápady takhle.-zdravím
                    Iris

                    Comment


                    • #11
                      Re: Skořicové řezy s pudinkem

                      Iris kolik toho pudinku na lžíci nabereš,vrchovatě?nebo míň? A tykej nám my si všechny tykáme snad mluvím i za ostatní Maruška
                      MARUŠKA

                      Comment


                      • #12
                        Re: Skořicové řezy s pudinkem

                        ahojky, ráda si budu tykat, zakže víš, co, já to ani neměřím, prostě prdnu vrchovatou lžíci pudinku a vedle další a další , ten koláč vlastně pracuje sám, on už s to vytvoří, ale když dáš střídavě to hnědé a žluté, tak to i hezky vypadá.I očima člověk jí, prostě to musí být konzert,moc zdravím.
                        Iris

                        Comment


                        • #13
                          Re: Skořicové řezy s pudinkem

                          Takže jste mě ukecali,v sobotu ho udělám.Zítra musím upéct štrůdly- syn jede do práce na 6 dní.Ještě si ho pořádně pročtu a jestli je rychlý,tak ho upeču asi zítra,aby měl sebou. Zdenka J.

                          Comment


                          • #14
                            Re: Skořicové řezy s pudinkem

                            No vidím, že tohle fakt neznám. Ivana M
                            Ivana M

                            Comment


                            • #15
                              Re: Skořicové řezy s pudinkem

                              Dneska jsem ho upekla a je moc dobrý :P
                              Kamila

                              Comment

                              Pracuji...
                              X