Oznámení

Collapse
No announcement yet.

PlnĚnÉ rolky

Collapse
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Show
Clear All
new posts

  • PlnĚnÉ rolky

    Těsto:600 g hladké mouky, 1 kostka droždí, 3 lžíce krupicového cukru, 300 ml vlažného mléka, 1 lžička soli, 1 vejce + 2 žloutky, 150 g másla
    Náplň: 250 g měkkého tvarohu, 2 žloutky, špetka strouhaného muškátového oříšku, 4 bílky, 100 g krupicového cukru
    Na dohotovení: 2 lžíce másla, 5 lžic krupicového cukru, 1 lžíce mleté skořice; 1 vejce na potření

    V misce rozmělněte droždí s 1 lžičkou cukru, lžičkou mouky, trochou vlažného mléka a nechte vše vykynout. Ve velké míse promíchejte zbylou mouku s cukrem a solí, dále přidejte kvásek, vejce i žloutky, tekuté vlažné máslo a mlékem zadělejte vláčné těsto. Nechte vykynout na dvojnásobek a zatím připravte nádivku. V misce umíchejte tvaroh se žloutky a muškátovým oříškem. Zvlášť vyšlehejte z bílků sníh, zašlehejte do něj cukr a pěnu vmíchejte do tvarohového základu. Vykynuté těsto rozdělte na 6 dílů a z každého vyválejte obdélník cca 25x15 cm, který pomyslně rozdělíte na třetiny. Na prostřední naložte část náplně a překlopte ji jedním z volných konců, zatímco ve druhém nakrojíte rádýlkem či nožem proužky, jež vytvoří mřížku. Klopu se síťkou přeložte přes naplněný základ a konce i okraje dole pečlivě založte. Vypracované rolky dejte na plech s papírem, dokynuté potřete rozšlehaným vejcem a v troubě vyhřáté na 170°C je dozlatova upečte (cca 20 - 30 minut). Ještě horké potřete rozehřátým máslem a obalte v cukru smíchaném se skořicí. Click image for larger version

Name:	rolky.JPG
Views:	1
Size:	109.8 KB
ID:	147834
    Tak to je podle časopisu Knihovnička receptů 9/2013.

    Ale já jsem těsto zadělala v domácí pekárně. A rolky jsem dělala menší cca obdélník 15x10, měla jsem jich 16 ks. Okraje po kratší straně jsou třeba dobře přitlačit, když přeložíte těsto přes náplň, jinak tvaroh vyteče. A klopa s proužky by se mohla vyválet tenčí a i když jsem některé neměla úplně podložené dospod, tak se nerozmotaly.
    Manžel nechce pocukrované buchty, že ho pak pálí žáha, tak jsem všechny do cukru nedávala, ale máslem jsem pomazala všechny. A jen se po nich zaprášilo. Click image for larger version

Name:	plněná rolka.JPG
Views:	1
Size:	102.6 KB
ID:	147835
    Janah

  • #2
    Jani, zkusim, diky!!! Pa. M.
    Marie z Moravy

    Comment

    Pracuji...
    X