Oznámení

Collapse
No announcement yet.

Kynutí šnečci

Collapse
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Show
Clear All
new posts

  • Kynutí šnečci

    Kynutí šnečci
    250 g hladké mouky
    250 g polohrubé mouky
    trošku soli
    70 g pískového cukru
    1 vanilkový cukr
    100g másla
    30 g droždí
    250 ml mléka
    3 žloutky(/3 vejce )do těsta jsem dala asi 2a1/2žloutku a zbytek žloutku jsem zamíchala s bílky a tím to potřela/
    citr.kůra,troška nasekaných ořechů,rozinky, brusinky
    Zaděláme těsto necháme vykynout uděláme váleček z toho ukrajujem kousky těsta a děláme válečky z kterých srolujeme šnečky,dáme na pečící papír kousek od sebe a potřeme rozšlehaným vejcem a posypeme mákem a necháme ještě tak 15 minut kynout a pečeme v předehřáté troubě na 200 a pak snížím na 180 a peču kolem 30 minut.Z této dívky mám 30 ks šnečků
    Attached Files
    LENKA

  • #2
    Leničko,
    musím vyzkoušet, protože manželova babička dělá podobné, ale říká se jim PTÁČCI, ona to tam zamotá, že to vypadá trošku jako ptáček
    A máš je krásné - jeden jako druhý.
    Gábina

    Comment


    • #3
      Jo ty ptáčky znám taky dělají se na velikonoce.Z válečku se udělá uzlík a posype se mákem.
      MARUŠKA

      Comment


      • #4
        Holky zkoušela jsem je poprvé,tak se mě zdáli ti šnečci takoví lehký tak příště zkusím určitě i jiné vzorky,tak mě inspirujte ať vím jak na to díky!
        LENKA

        Comment


        • #5
          Holky ještě přikládám další fotečky šnečci-jídášky?
          Attached Files
          LENKA

          Comment


          • #6
            LENI paráááda
            MARUŠKA

            Comment


            • #7
              Leni moc Tě zdravím a všechny ostatní kuchtičky a kuchtíky samozřejmě taky.Právě jsem objevila tenhle tvůj recept a vypadá skvěle,parádní šnečci,moc se Ti povedly díky za něj.Píšu si a zkusím....
              Radka

              Comment


              • #8
                Radko také tě moc zdravím,ať se šnečci povedou!
                LENKA

                Comment


                • #9
                  Leni, perfektně se s tímto těstem pracuje, příště vyzkouším umotat třeba sladké pletýnky, díky za skvělý receptík Click image for larger version

Name:	šnečci.jpg
Views:	1
Size:	140.5 KB
ID:	143560
                  ZDENY

                  Comment

                  Pracuji...
                  X