Oznámení

Collapse
No announcement yet.

Mrkvový moučník

Collapse
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Show
Clear All
new posts

  • Mrkvový moučník

    500 g strouhané mrkve, 200 g moučkového cukru, 4 vejce, 200 ml oleje, 500g polohrubé mouky, 1 a půl PDP, tuk a mouka na plech.

    Utřeme cukr a vejce, přidáme mrkev, olej, mouku a PDP.
    Rozetřeme na plech a pečeme na 150 stupňů asi 30 minut.
    Po upečení posypeme cukrem nebo namažeme marmeládu a posypeme kokosem.

    Posláno kámoškou z Mimibazaru, ona polévá čoko polevou a sype pomletými ořechy.
    Momentálně peču, tak jsem zvědavá...
    anina s.

  • #2
    Peču něco podobného pod názvem ,,Kostarický koláč,, .Je dobrý,kyprý.

    2 hrnky hladké mouky
    1 hrnek polohrubé mouky
    3 hrnky mrkve
    300ml oleje
    30 dkg cukru krupice
    10 dkg drcených vlašáků
    10 dkg rozinek ( já je nerada,tak je tam nedávám)
    3 vejce
    2 lžičky prdopeč
    2 lžičky skořice
    Peču při 160´C cca 40 minut
    Iva4

    Comment


    • #3
      Ahoj Ivo4, tvůj recept je taky fajn. Peču až teď ( ale už je vychladnutý ) ale mám kulatý plech 26 cm, peču v m - vlnce horkým vzduchem, tak jsem dělala z poloviční dávky, 3 hrnky nastrouhám příště.
      Pěknou noc.
      anina s.

      Comment


      • #4
        Janí,voní až sem....nechceš kousek dát do placu na degustaci??
        Hančí

        Comment


        • #5
          Hančí, moje čichové a chuťové buňky jsou ještě trochu otupené, ale k tobě ta vůně možná došla. Ochutnala jsem, poté, co jsem polila polevou a posypala kokosem, ale není to můj šálek čaje, mám ráda mrkev naslano, ale když té mrkve je v lednici ještě moc...
          Dnes udělám " salát z čerstvé zeleniny ", tam mi bude mrkvička chutnat...
          Pa.
          anina s.

          Comment


          • #6
            Najdi si sladké pečené dávala jsem tam recept na mrkvový závin,těsto je jen z mouky tuku a mrkve.Dají se z toho dělat i šátečky a je moc dobrý.
            Last edited by maruška; 13.09.2012, 17:48.
            MARUŠKA

            Comment


            • #7
              Maruško zlatá, mám tento recept ( stejný díl tuku, mouky a strouhané mrkve ) od mojí mamky, kdysi jsem zkoušela péct šátečky a mi osobně to fakt moc nechutnalo a úspěch jsem moc neslavila, i když to chlap postupně snědl, dělala jsem na zkoušku z poloviční dávky...
              Teď vařím vajíčka natvrdo a jdu dělat salát dle Ivanky a tam mi mrkev chutnat bude - naslano...
              Tak dík za návod a papa.
              anina s.

              Comment


              • #8
                Janino,vidíš,tak tě to docelo zklamalo a já pamatuju vánoční cukroví, který nám strašně chutnalo, ale muselo se dlouho nechat odležet.
                Vyzkoušela bych,ale musím šetřit tukem,ořechy taky nemůžem a to pak už není ono.
                Hančí

                Comment


                • #9
                  Původně odeslal maruška Zobrazit příspěvek
                  Najdi si sladké pečené dávala jsem tam recept na mrkvový závin,těsto je jen z mouky tuku a mrkve.Dají se z toho dělat i šátečky a je moc dobrý.

                  Maruško, nevzpomenu si, kde jsem četla, že se dává 400 g mouky. Zkusila jsem to, trochu sice zředila mlíkem, ale upečený vzorek s višňovou marmeládou jsem zkusila a je to výborné. Tak minule asi byla nějaká divná mrkev anebo mi víc sedí tento poměr a ne všeho stejně (po 250g).
                  Později vložím fotku.
                  anina s.

                  Comment


                  • #10
                    ​Já dávám těch 40 deka mouky páč jinak to těsto nedáš dohromady.
                    http://forum.ekucharka.net/vynikajic...n-s-mrkvi-3496
                    Last edited by maruška; 13.09.2012, 17:59.
                    MARUŠKA

                    Comment


                    • #11
                      Maruško, já si v tu chvíli nevzpomněla, že jsem to četla u tebe.
                      Teď už to dělám podle tebe.
                      anina s.

                      Comment

                      Pracuji...
                      X