Oznámení

Collapse
No announcement yet.

Kynutý koláč na plech

Collapse
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Show
Clear All
new posts

  • Kynutý koláč na plech

    300g hladké mouky/+dosyp posyp/přidávám podle oka...
    70g pískového cukru
    70g Hery nebo másla
    1 vejce
    20g droždí
    2dcl mléka
    sůl,trochu rumu
    Mouku dáme do mísy,osolíme doprostřed do důlku dáme kvásek:Mléko,droždí,cukr
    vejce,máslo rozpuštěné,rum,smícháme necháme kynout.Nechávám tak hodinu a během kynutí 2 krát vymísím.
    Dáme těsto na plech-vymaštěný,chvilku ho nechám přikryté utěrkou,dám náplň tvarohovou po celém plechu pak povidla s rumem ,marmeládu nebo makovou náplň co kdo má rád a dávám to na střídačku a nakonec drobenku.
    Peči na 200°tak 20 mimut z každí strany-jak komu peče trouba.Jak to vytáhnu upečené pocákám máslem rozp.smíchaným se skořicí,vanilk.cukrem,troška rumu.Je to takové voňavé,mokré![attachment=1:h51msu5w]frgál na plech 001.jpg[/attachment:h51msu5w][attachment=0:h51msu5w]tvrtek 4.6. 010.jpg[/attachment:h51msu5w]
    Attached Files
    Last edited by lenka24; 23.07.2012, 14:36.
    LENKA

  • #2
    Re: Kynutý koláč na plech

    Ahoj Leni, tak další recept v pořadí !
    Jak jsem nepekla, co jsem na fóru a vidím fotky a jednoduchý postup i suroviny, už se chystám na upečení.
    Dnes jsem po úpravách upekla Kefírový DORT, ne řezy, protože nemůžu v m-vlnce péct na hranatém větším plechu, a synovi a neteři moc chutnají. Manžel bude mít ráno ke kávě.
    Rozpůlila jsem, namazala marmeládou, vrch polila čoko polevou a posypala kokosem.
    Tak co nejdřív zkusím Tvůj koláč, mám pořád Heru v ledničce.
    Pa.
    anina s.

    Comment


    • #3
      Re: Kynutý koláč na plech

      Leni díky móc za tento prima recept.To je něco pro mne,nemám ráda suché...třeba bábovky..atd.Určitě vyzkouším.Ta máslová směs s rumem,to je jako u těch svátečních koláčků z kynutého těsta,co se nenechá kynout (u Ivanky v receptech)a po upečení se máčí v této směsi a jsou vláčné a voňavé...To bude dobrota...už se těším...mňam
      Radka

      Comment


      • #4
        Re: Kynutý koláč na plech

        Ještě k tomu máslu rozpuštěnému nakonec,tak 2 lžíce másla rozpustím v mikrovlnce,rozmíchám v něm 1 vanilkový cukr,trošku skořice-jak kdo má rád a malou lžičku rumu,promíchat a ještě teplé pocákám!Lenka
        A když jsou borůvky,dám tvarohovou náplň na to borůvky,posypu vanilk.cukrem,drobenkou!To je výborný![attachment=0:15hlyq21]tvrtek 4.6. 001.jpg[/attachment:15hlyq21]
        Attached Files
        LENKA

        Comment


        • #5
          Re: Kynutý koláč na plech

          Já dělám normální těsto na buchty,dám tenkou vrstvu na plech,tvaroh,mák a švestky. Posypu skořicovým cukrem a posypu žmolenkou. To můj muž může a už jsem mu to prý připomněla a chce to na víkend.Tak vím alespoň co na víkend péci.

          Comment


          • #6
            Re: Kynutý koláč na plech

            Holky taky je dobrá kombinace,dělám jako ,,Táč",bez tvarohu,(ten se tam taky může dát)nahoru švestky a místo drobenky se posype mletý mák +cukr
            Radka

            Comment


            • #7
              Re: Kynutý koláč na plech

              Rady taky dělám táč bez tvarohu s meruňkama a drobenkou a se švestkama-ten mě moc chutná!Lenka
              LENKA

              Comment


              • #8
                Dělala jsem koláč s tvarohem a borůvkama a s tím rumovým máslíčkem je to suprový.Díky Leni.Ahoj
                Janah

                Comment


                • #9
                  Leni díky moc za recept. Zítra čekám návštěvu tak si musím přivstat a jdu na to. Ketka
                  Ketka 1957

                  Comment


                  • #10
                    Tak přesně tohle bych si teď dala. Honí mě mlsná a jediné co tu mám je čokoláda. Ale zítra peču neteřince ke třem roků dort, tak bude sladkého dost.

                    Comment


                    • #11
                      Když se zdá těsto řídké,stačí přidat ještě trochu mouky !!!!!!!!!!!
                      LENKA

                      Comment


                      • #12
                        Tak jsem si říkal,že vyzkouším něco nového.Všechny suroviny jsem dal do mísy a - za stálého míchání - vylil na kompost!Škoda toho rumu!Ten jsem měl nalít do hrdélka!Těsto je tak řídké,že se s ním nedá nic dělat!A plýtvat další moukou...

                        Comment


                        • #13
                          Plýtvat další moukou?To bych jí musel dát NEJMÉNĚ dalších 300 g!A nevím,jak by to dopadlo!
                          Tak jsem zadělal klasické těsto:
                          500g mouky
                          65 g cukr
                          1 vejce
                          1/4 l mléka
                          1 káv.lžička soli
                          85 g Hera
                          20 g droždí

                          Zajímavé.Dělal jsem ho už po několikáté a VŽDY (!!!) se povede!

                          ALE...!
                          Kvásek:
                          mouka,cukr,mléko a droždí.Nedávat sůl!Tím se nenastartuje kynutí!
                          Teprve po vytvoření kvásku přidat ostatní!

                          Comment


                          • #14
                            Tak to je divné,je to můj osvědčený recept a nikdy se mi nic podobného nestalo a jiný nedělám a dělat nebudu!!!!!!každá správná kuchařka ví,že když je těsto řídké stačí dosypat moukou-a to mám v oku !!!tak zdravím a pečte si svůj vyzkoušený dle Vašeho receptu
                            LENKA

                            Comment


                            • #15
                              Já je dělám přesně tak a řidší těsto nevadí aspoň krásně naskočí a nedusí v krku.
                              Mouku solím vždy.
                              MARUŠKA

                              Comment

                              Pracuji...
                              X