Oznámení

Collapse
No announcement yet.

Sušenky Cookies s čokoládou a vločkami

Collapse
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Show
Clear All
new posts

  • Sušenky Cookies s čokoládou a vločkami

    Ingredience:
    1 hrnek polohrubé mouky
    3/4 hrnku ovesných vloček
    1/4 hrnku medu
    1/4 hrnku cukru (doporučuje se přírodní-hnědý)
    ----neměla jsem,dala jsem bílý cukr
    100g másla
    1vejce
    1/2 lžičky sody
    1/4 lžičky pr.do peč.
    špetka soli
    1/2 lžičky vanilkové esence
    1vanilkový cukr

    1/2-3/4 hrnku čoklády na vaření(nakrájené na kousky)
    1-1 a 1/2lžičky kakaa -nemusí být
    *mohou se přidat do těsta kousky ořechů nebo třeba kokos,rozinky namoč. v rumu)

    Do mísy si dáme všechny suché ingredience:mouku,cukry,sodu,prdopeč,sůl,vločky,kd o má rád tak kakao a čokoládu na kousky(mohou se přidat i ořechy nebo kokos-podle chuti).Přidáme vejce,med,esenci,změklé máslo a důkladně propracujeme.Necháme v lednici chvíli uležet.Pak tvoříme malé kuličky a klademe je na vymaštěný plech nebo jen peč.papír. Kuličky neuplácáváme-při pečení se roztečou.Z toho důvodu je klademe více od sebe asi 4-5cm.Pečeme ve vyhřáté troubě na 180°C přibližně 12minut.Po upečení jsou kraje křupavé a prostředek měkký,ale po důkladném vychladnutí ztvrdnou do křupava.
    Attached Files
    Radka

  • #2
    Re: Sušenky Cookies s čokoládou a vločkami

    Určitě to vyzkouším,už mám na ně chuť!Lenka
    Snad se mě tak povedou jako tobě,máš je nádherný!
    LENKA

    Comment


    • #3
      Re: Sušenky Cookies s čokoládou a vločkami

      Leni děkuju.Hlavně pozor nepřepéct-jinak moc zhnědnou.Když se vytáhnou jsou sušenky v prostředku hodně měkké-ale dojdou,ztvrdnou,musí se nechat úplně vystydnout,aby ztuhla čokoláda a měly by se uchovávat v těsnící dóze,aby nezvlhly,ale zůstaly křupavé. :P Držím palce ať se povedou. :P Radka
      Radka

      Comment


      • #4
        Re: Sušenky Cookies s čokoládou a vločkami

        Tedy Radko,to je přímo ukázkový recept.To pochopí snad každý.Ještě kolik je asi kousků z této dávky??
        Taky je určitě vyzkouším,ale teď o velikonocích jsou velikonoční pečení a tak příště . Díky za recept.

        Comment


        • #5
          Re: Sušenky Cookies s čokoládou a vločkami

          Jaruš aspoň 50 kousků,čtu později tak už přesně nevím.Mám přítele,byl tu v tu dobu zrovna na návštěvě-na talířku zbylo asi 20ks-móc mu chutnaly,všechny je sněd. :P Příště zkusím přidat kokos.A zkusím je spočítat,jestli mě nepředběhneš...
          Radka

          Comment


          • #6
            Re: Sušenky Cookies s čokoládou a vločkami

            Ahojky. Teda holky,doporučuju tyhle sušenky vyzkoušet,jsou fakt výborný.Já jich měla 67,ale ty první jsem dělala až zbytečně moc malý.A držte se při pečení Radčiných rad,protože opravdu,když se vyndají z trouby,tak se zdá,že ještě nejsou a pak když chladnou,tak ztuhnou.
            A Radko,když jsi dělala s tím kokosem,jak jsi dávala taky do galerky,která už není,měla jsi v nich i čokoládu?

            Synátor s kamarádem teď ochutnávali a konstatovali,že sušenky jsou lepší než z krámu
            Tak díky za bezva receptík :P Janah
            Janah

            Comment


            • #7
              Re: Sušenky Cookies s čokoládou a vločkami

              Jani zdravím a jsem ráda,že sušenky chutnají,nám teda taky .Tak ty kokosové to byl pokus od ruky.Chtěla jsem poloviční dávku,ale dala jsem jedno vejce tak jak do celé dávky.Z toho důvodu jsem přidala trochu pro změnu hladké mouky (čokoládu taky) a nakrájené rozinky.Jenže množství od oka (i kokosu)a tak se stalo,že se při pečení nějak moc neroztekly,jen maličko.Chutnaly úplně jinak než ty původní,ale taky moc dobré. :P Byly bez přidání kakaa-světlé.Možná bych příště s přidáním kokosu dala i trochu vody,aby těsto mělo správnou konzistenci. :P Radka
              Radka

              Comment


              • #8
                Ahojky, chtěla bych se zeptat, jestli by vadilo, kdybych tam nedala ovesný vločky a vanilkovou esenci. Děkuji za odpověd

                Comment


                • #9
                  Luci tak tu esenci dávat nemusíš,ale místo těch vloček by se musela přidat třeba mouka nebo kokos či něco jiného na zahuštění,ale nevím jaký by byl výsledek i co se týče chuti,nezkoušela jsem.
                  Radka

                  Comment


                  • #10
                    Radko moc díky za receptík-povedly se,přidala jsme i kokos a krásně voní a cukr hnědý,nemají chybu!Romík si pochutnával a jedl jednu za druhou!Zbytek jsem dala do dózy,ale moc jich nezbylo...
                    Attached Files
                    LENKA

                    Comment


                    • #11
                      Leni tak to mě těší,že chutnaly.Máš je moc pěkné.U nás chutnají mě a Tomovi,dcera je nemusí,ale třeba jim někdy taky přijde na chuť.
                      Radka

                      Comment


                      • #12
                        V sobotu jsem je vyzkoušela, jsou opravdu výborné.
                        Věrik ♥♥♥

                        Comment

                        Pracuji...
                        X