Oznámení

Collapse
No announcement yet.

Falešná držková polévka.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Show
Clear All
new posts

  • Falešná držková polévka.

    3 lžíce ovesných vloček, 2-3 lžíce hladké mouky, asi 2 lžíce oleje a kousek másla, kousek špeku nebo nějaké slaniny, 1,5 l vody, kořenovou zeleninu, 1/2 kostky masoxu nebo nějaké bujonové kostky, 1-2 lžičky mleté sladké papriky a trochu pálivé, 2-3 stroužky česneku nebo podle chuti, majoránku, pepř a sůl.
    Nejprve si dáme rozškvařit slaninu a přidáme olej na to mouku a ovesné vločky, udělá se jíška, nemusí být ani tmavá, to pak zalejeme vodou dobře rozmícháme a pak se přidá zelenina na hrubo nastrouhaná nebo nakrájená na nudličky, masox a povaříme. Rozehřejeme máslo a vmícháme papriky a dáme do polévky, ještě se přidá česnek a nakonec se dochutí majoránkou,pepřem a solí. A já jsem tam dávala ještě houby a jsou tam moc dobrý. Podáváme s pečivem nebo chlebem.
    Věrka.

  • #2
    Re: Falešná držková polévka.

    Tohle je něco podobného jako dělám já. Synek nejí držky, tak mu občas dělám falešnou držkovky z hlívy ústřičné a v létě z růžovek. Také dobrá záležitost. Martinka

    Comment


    • #3
      Re: Falešná držková polévka.

      Z hlívy ústřičné také dělám a v sezoně z václavek, dokonce i ze šupinovky kostrbaté, má výhodu, že krásně křupe a nezozblemtá se. Masáků (růžovek) je mi na to líto
      Jo a úplně nejdřív jsem "držkovku" dělávala ze sojové drti, ani to není špatné

      Comment

      Pracuji...
      X