Oznámení

Collapse
No announcement yet.

Drožďová polévka

Collapse
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Show
Clear All
new posts

  • Drožďová polévka

    1 ½ l vody
    2 kostičky droždí
    hrst ovesných vloček
    plátek másla
    2 lžíce kvalitního oleje
    zelenina podle chuti
    sůl, pepř
    podle vlastní chuti masox, vegetu apod., ale není třeba.


    Na másle osmažíme zeleninu. Na lžíci oleje osmažíme vločky do zlata.
    Na další lžíci oleje upražíme droždí, také pěkně do zlata.
    Droždí zalijeme horkou vodou, přidáme zeleninu, osolíme a povaříme. Ke konci přidáme vločky.
    Dochutíme.
    Někdy přidám při smažení zeleniny trochu sypké papriky, nebo kari. Dobrá je i s větším množstvím česneku
    Renata

  • #2
    Taky dělávám drožďovou polívku.Zas takto:
    Já to dělám jen na másle,to droždí,jak je rozpuštěné,zapráším pol.moukou,zlehka nechám zrůžovět a pak zaleju vodou.
    Přidám zeleninový bujon,vegetu,nastrouhanou zeleninu najemno,provařím.Dochutíme podle chuti,a nakonec rozmačkám česnek,dost.
    Na talíř si někdo dává ještě nudle.

    Comment


    • #3
      Právě jsem dovařila, je vynikající, udělám k tomu čenekové topinky.
      Iris

      Comment


      • #4
        Reny, i u nás se dělá, a to s názvem kvasnicová
        Na másle zpěním cibulku a nechám rozpustit kvasnice až do zrůžovění. Zasypu nastrouhanou mrkví, celerem a petrželí a nechám ještě chvíli zeleninu osmahnout. Pak zaliji zeleninovým vývarem a vařím do změknutí zeleniny. Vařím celou dobu odkryté,aby se kvasnicová "vůně" zmírnila. Pokud je druhé jídlo méně vydatné, tak do polévky přidávám i vajíčkové kapaní. Dnes jsem byla rozmařilá a rozpustila 4 kostky droždí, to byly grády. Musela jsem přidat hóóódně vývaru a zeleniny a tak mám kotel polévky, ale nakonec příjemné chutiClick image for larger version

Name:	kvasnicov
Views:	1
Size:	84.9 KB
ID:	142899

        Tvou taky určo vyzkouším, vločky máme v polévce rádi.

        ZDENY
        ZDENY

        Comment


        • #5
          Renatko dneska jsem jí vyzkoušela je výborná,já teda ještě přidala na kostičky nakrájené brambory-ty u nás nesmí chybět skoro v žádné polívce a těma vločkama je to super!!!!!!dala jsem jen mrkev nastrouhanou a dochutila vegetou-super!!!!!!
          LENKA

          Comment


          • #6
            Leni, jsem ráda, že chutnalo
            Zdeny my vločky moc nemusíme, ale takto opražené chutnají, zdravé věci jedině do polévky
            Renata

            Comment

            Pracuji...
            X