Oznámení

Collapse
No announcement yet.

falešná česnečka

Collapse
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Show
Clear All
new posts

  • falešná česnečka

    Dobrý den, tuhle rychlovku dělám několikrát do týdne, většinou večer, když nás honí mlsná:
    Uzený libový bůček nebo libovou anglickou slaninu (množství podle chuti, kupuji balenou, tuším cca 200 g, ale fakt nevím) nakrájím na kostky, šoupnu do vody, přidám polévkové koření a nechám prudce vařit, mezi tím oškrábu brambory a nakrájím na kostky, přidám do vývaru, to už bůček nebo slaninka pustí šťávu, vařím do změknutí brambor, dochutím, po vypnutí přidám česnek, majoránku a kousíček másla pro chuť. (Když mám náladu a mám vajíčko, šoupnu ještě před vypnutím rozkvrdlané vajíčko). Do misky nadrobím Nivu a zaleju vařící polévkou (jde to i s eidamem, ten se pak pěkně táááhne , ale u nás vede Niva). Dobrou chuť. Jana V.

  • #2
    Ahoj Jani, já ji dělávám - do vroucí vody bujón, česnek nakrájený na drobno, máslo, něco zeleného a zamíchám vejce. Ale to je tím, že polívky jí jen kluk a tahle mu chutná, bez anglické.
    Je více receptů na tuto skvělou polívku.
    Ale s nivou ji neznám, tak určitě zkusím.
    anina s.

    Comment


    • #3
      Tak můj syn si našel i "polívkovou" přítelkyni , ale ta proti němu jí i bramboračku, kdežto on jenom to co zeleninu mine na milion světelných let . Naštěstí jí i luštěniny, takže čočková a fazolová s flekama občas vystřídají tuhle česnekovou bombičku a hlavně vývary (fuj, to mi připomnělo, že bych už měla udělat zase nudle do zásoby, proč já vůbec po ránu myslím hned na jídlo ). Hezký den. Jana V.

      Comment


      • #4
        ahoj Jani, já taky tak dělám ale ten sýr mě nenapdl, uuuuž si představuju, jak se tam krásně táhne. Díky.
        Iris

        Comment


        • #5
          Původně odeslal janavevi Zobrazit příspěvek
          Tak můj syn si našel i "polívkovou" přítelkyni , ale ta proti němu jí i bramboračku, kdežto on jenom to co zeleninu mine na milion světelných let . Naštěstí jí i luštěniny, takže čočková a fazolová s flekama občas vystřídají tuhle česnekovou bombičku a hlavně vývary (fuj, to mi připomnělo, že bych už měla udělat zase nudle do zásoby, proč já vůbec po ránu myslím hned na jídlo ). Hezký den. Jana V.
          Ahoj Jani, tak to já bych mohla založit téma - co jí naše děti nebo co nemáme rádi my, dospělí.

          Můj kluk měl v lednu 18 a nejí zeleninu, možná tak rozmixovanou, ale je to zážitek z dětství - kdysi ho ze zeleniny natáhlo. Tak jsem mu řekla, že jako svatební dar jednou dostane mixér a cedník, chacha.
          Nejí houby, saláty - "co na té zelenině máte" , tlačenku, tlusté a tak bych mohla pokračovat, ale to si NESTĚŽUJU, naopak, zeptám se ho, chceš řízek nebo to či ono, mami, mi stačí brambory a volské oko...
          Takže pro něj vařit je jednoduché. Bramboračku má rád, spíš nemusí párek v ní.
          Ale já taky všechno nemusím, chlap taky ne a je hodně lidí, co něco nesní, tak mě to "netrápí".
          A pokud myslíme na jídlo, je to dobře, pokud nám chutná.
          Pěkný večer.
          anina s.

          Comment

          Pracuji...
          X