Oznámení

Collapse
No announcement yet.

Zelňačka na bílo

Collapse
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Show
Clear All
new posts

  • Zelňačka na bílo

    Kysané zelí uvaříme do měka s novýmn kořením,celým pepřem,knínem,bobk.listem.Nakrájím na malé kostičky brambory a uvařím je zvlášť /kdo má rád mrkve-dá mrkev/trošku vegety až je měké přidám do zelí a ještě nakrájené uzené maso nebo klobásku a zahustím moukou rozkvedlanou v mléce a přidám šlehačku dochutím solí pepřem a přidám petrželku s libečkem.Tak ji máme všichni rádi a dělávala nám to takhle mamka a ještě přidám trošku cukru!!!!
    Attached Files
    LENKA

  • #2
    Leni, takto jsme taky dělávali zelňačku doma, naučila mně ji moje prateta, ale teď už ji nevařím, jelikož rodinka ji nemá moc ráda, takže dělám klasickou červenou. Já jsem ještě do té bílé přidávala usmaženou cibulku, zase jsi mi ji připomněla, tak si ji udělám asi sama pro sebe.

    Comment


    • #3
      U nás červenou nee..i děda má rád tuhletu-bábí2 je z Valašska a kyselica je jí podobná
      LENKA

      Comment


      • #4
        U nás se dělá skoro stejně, akorát mrkev a petržel nedáváme. Máme jí rádi, ale tu červenou taky.
        Věrka.

        Comment


        • #5
          Ahojky, já dělávám podle nálady. Kluk ji nejí a chlapovi to je jedno. Takže když mám červenou klobásku, je červená, když klobásku se zelím, je "do hněda" , pokud mám a chci, přidám smetanu, tak je bílá..
          anina s.

          Comment


          • #6
            Petržel jenom naťovou nakonec!A když je klobása papriková také je do červena!Moc všechny zdravím!
            LENKA

            Comment


            • #7
              Ahoj Leni, nať mě napadla.
              Tak jsi mě navnadila a já ji teď dovařila a trochu si dala, i když je to asi jako s gulášem, je jich více "druhů".
              Já dala vařit zelí, k tomu brambory ( ta chemie, vařily se déle ), drcený kmín, sušený česnek, kostka bujónu, vegeta, sůl, cukr, na pánev s trochou oleje jsem nakrájela pastýřskou slaninu ( slanina obalená v pálivé mleté paprice ), cibulku a Javořické párky, osmahla, přisypala sladkou papriku a hladkou mouku, polívku tím zahustila a přidala trochu Selského jogurtu.
              A pak jsem jen mlaskala, pardon...
              anina s.

              Comment


              • #8
                Jani ta teda musela být!Zelňačka je mňamka
                LENKA

                Comment


                • #9
                  LENI, ta byla, dle obsahu ledničky k zelí a bramborům, ale inspirace byla tady ! Ostrava zdraví Brno.
                  anina s.

                  Comment

                  Pracuji...
                  X