Oznámení

Collapse
No announcement yet.

rychlá kmínová polévka

Collapse
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Show
Clear All
new posts

  • rychlá kmínová polévka

    Na oleji si udělám spolu s hladkou moukou jíšku. Jak začne zlátnout, nasypu do ní kmín, hodně kmínu, ale zase s rozumem. Moc kmínu jídlo zhořkne. Zaliju vodou, přidám masox nebo vývar - já kupuji v makru takové kilové plechovky z umělé hmoty, vývar hovězí, slepičí, houbový, uzený, na litr polévky stačí lžíce, max. dvě, takže dávám tento, trochu vegety a nechám povařit. Mezitím dám do hrnku dvě vajíčka, sůl, mouku a umíchám na kapánek. Přesiju přes sítko na kapánek, ještě chvilku povařím, toť vše. Je rychlá, do 15 minut na stole, levná a hlavně horká. Moje stařenka mívali na oběd kmínku a pagáče. A vždycky říkala, že kmínka je všelék. Měla pravdu, mám to vyzkoušené!!! Když je zle, dělám kmínku.
    Do této polévky dám samozřejmě vývar hovězí, ale kdysi už jsem neměla, tak jsem dala zeleninový. Já je rozepsala jen jako radu pro ty, které by to v makru zahlédly, není to špatné a jsou stále po ruce. Nejsou hned pryč, jak kostky masoxu, a proti kostkám jsou levnější.
    Vím, že tu kmínové polévky už jsou, ale třeba tento recept někomu též bodne. Dobrou chuť.Papa. Scarlet.


    ----------------------------------------------------------------------------

    Život připomíná Damoklovu hostinu; meč stále visí.
    Voltaire

  • #2
    Ahoj Scarlet, fajn recept, dělávám klukovi podobnou, je v receptech jako Rychlá polívka pro Honzu.
    Kmín kupuju drcený, celý nemá úspěch, nebo mletý, ale často s ním ochucuju.
    Ten kyblík jsem měla - Hovězí vývar, tak někdy pošlu chlapa do Makra, teď koupil bujóny, celkově to vypadá jako krabička sýrů. mám teď 3 druhy.
    Kluka jsem nějak naučila na polívky, tak ocením každý zajímavý receptík.
    Pa.
    anina s.

    Comment


    • #3
      jeeee scarlet tuhle polevku znam jeste od me babicky, ale nejak jsem ji zasunula.
      Tu urcite zase nekdy udelam.
      U nas byl a je vselek cesnekova polevka
      Od vypadavani vlasu, pres tezkou chripku az po kuri oka - vse se u nas leci cesneckou

      Comment


      • #4
        Jelikož kupuju i to koření ve velkých pikslích tak i ten kmín. Minule jsem se přehlídla, tak mám taky drcená. Ale ono je to vpodstatě jedno. Ještě ti písnu jednu rychlou - pograšguláš. Pa. Scarlet. Jo a my jsme taky polívkoví. Scarlet


        ----------------------------------------------------------------------------

        Život připomíná Damoklovu hostinu; meč stále visí.
        Voltaire

        Comment


        • #5
          Uli, ona je tady tato byčejná , opravdu stará, já ji mám od své stařenky a té by dnes už bylo bezmála 123 let. Zemřela, když mi bylo devatenáct a měla devadesát sedum roků. Mně se na nté polévce líbí, že tam není velice nic potřeba a je dobrá. Aspoň my jui máme moc rádi. Já ji kolikrát udělám večer jen tak. A ¨ někdy, když je hluboko do kapsy .... tak taky. Zelenia, sýr,uzenina apod. , to jsou náklady navíc. Opravdu je během čvt hoďky. Zkus, zavzpomínej, je to někdy potřeba a uvidíš. Dobrou chuť. Scarlet.


          ----------------------------------------------------------------------------

          Život připomíná Damoklovu hostinu; meč stále visí.
          Voltaire

          Comment

          Pracuji...
          X