Oznámení

Collapse
No announcement yet.

Kedlubnové placičky

Collapse
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Show
Clear All
new posts

  • Kedlubnové placičky

    1 větší kedlubna, sůl, pepř, 1 vejce, 3 lžíce polohrubé mouky, 3 lžíce strouhanky nebo podle potřeby, olej na smažení, strouhanka na obalení.
    Kedlubnu oloupeme a nastrouháme nahrubo. Podlijeme trošku vodou a necháme asi 5 minut povařit a vystydnout. Vychladnutou kedlubnu osolíme, opepříme, přidáme vejce, mouku a strouhanku, promícháme a děláme placičky, které ještě obalíme ve strouhance a dáme smažit na olej.
    Hmota by neměla být moc řídká, podle potřeby přidáváme strouhanku.
    Podáváme s brambory nebo bramborovou kaší.
    Attached Files
    Jana H.

  • #2
    Re: Kedlubnové placičky

    Teď jsem přišla na to, že něco podobného dělala i Iva na videu jako Kedlubnovo-mrkvové lívanečky.
    Jana H.

    Comment


    • #3
      Zkusím tohle udělat,mám tam nějaké kedlubny a nevím co z nich???Ale zkusím do toho ještě nějakou uzeninu.
      LENKA

      Comment


      • #4
        Leni, já z kedlubny dělám ráda všechno možný i nemožný.
        Jana H.

        Comment


        • #5
          Díky za receptík a jestli ještě nějakej máš z kedlubniček,tak tě moc o něho prosím!díky
          LENKA

          Comment


          • #6
            Leni, udelej je jako zelí. Jedna naše známá, byla to VELK'A kuchařka, ta dělala i dýňové zelí. Uřčitě máš jak to tak čtu určitě i dýni na zahrádce. Dělala to na své osumdesátiny a je to už třicet let a stále si to pama tuji, bylo skvělé. Pa. Scarlet.


            ----------------------------------------------------------------------------

            Život připomíná Damoklovu hostinu; meč stále visí.
            Voltaire

            Comment


            • #7
              Teď jsem je dosmažila a 3 už mám samotné v sobě.
              Je to parádní jídlo, kedlubny
              jsem nevařila , přidala trochu salámu, sušený i 2 stroužky čerstvého nadrobno nakrájeného česneku, no, s pepřem mi trochu ujela ruka...
              Jsou měkké a výýýbornééé !
              Všem doporučuju !
              Click image for larger version

Name:	Kedlubnov
Views:	1
Size:	94.1 KB
ID:	142949
              Last edited by janina s.; 03.07.2011, 18:58.
              anina s.

              Comment

              Pracuji...
              X