Oznámení

Collapse
No announcement yet.

Zelný salát

Collapse
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Show
Clear All
new posts

  • Zelný salát

    Tedy předem se omlouvám, pokud už sem tento recept někdo dával, ale nenašla jsem ho. Takže:
    menší hlávka bílého zelí
    kmín
    sůl
    špek
    cibule
    pepř
    ocet
    cukr
    sůl
    Zelí nakrájíme nadrobno, dáme do hrnce, osolíme, okmínujeme a dáme vařit. Když je zelí měkké na skus, tak odstavíme (musí zůstat trochu vody, ať máme šťávu, ale pokud se nám zdá, že je vody moc, tak trochu odlejeme). Mezitím si v kastrolu orestujeme špek, nadrobno nakrájený a vlijeme do teplého zelí. Cibuli oloupeme, nakrájíme na kostičky a přidáme k zelí. Nakonec podle vlastní chuti dochutíme pepřem, solí, octem a cukrem. Necháme dobře vychladit, nejlépe do druhého dne. Teprve u studeného zelí poznáme, zda je dobře dochucené.

  • #2
    Mohu potvrdit, že je to moc dobré. Takto jej dělávala moje maminka.
    Renata

    Comment


    • #3
      Ahojky Petrulinko, zelný salát je opravdu skvělý a opravdu se musí proležet!

      Kvůli dětem jsem nedávala špek,ale 2 lžíce olivového oleje.
      Hezký den
      Iva4

      Comment


      • #4
        Taky dělám bez špeku,zelí nevařím, jen proleju horkou vodou
        Eny

        Comment


        • #5
          Tento recept je německý a je opravdu ze zelí uvařeného. Chutná taky jinak, než klasický zelný salát. Ten taky jen spařím.
          Renata

          Comment


          • #6
            Renátko máš pravdu, tento recept mně kdysi naučila dělat sestra mojí babičky, která sloužila u německé rodiny a tam se ho naučila. Je opravdu chuťově jiný, než ten, který se jen spaří. A Ivi, s tím olivovým olejem to zkusím.

            Comment


            • #7
              Ahojte, výborný salát a já ho znám pod názvem kraušalát

              Comment


              • #8
                Jo Kety, německy je to Krautsalat
                Renata

                Comment

                Pracuji...
                X