Oznámení

Collapse
No announcement yet.

Kapr

Collapse
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Show
Clear All
new posts

  • Kapr

    Kapr po Blatensku:
    4 porce kapra / nejlépe podkovy/, 6 větších cibulí, 50 g krájené anglické slaniny,olej,kmín,2 stroužky česneku,pepř,sladká i pálivá paprika,sůl,citron, hladká mouka a křen.
    Porce kapra osolíme,pokapeme citronovou šťávou a potřeme utřeným česnekem.Obalíme ve směsi z hladké mouky a obou paprik.Na dno pekáče dáme na půlkroužky nakrájenou cibuli a poklademe angl.slaninou.To pokmínujeme,opepříme a trochu zalijeme olejem.Obaleného kapra rozložíme navrch a dáme do trouby bez poklice péct.Ke konci pečení můžeme polít deckou bílého vína. Povrch posypeme strouhaným křenem a dopečeme.Kapra servírujeme s brambory,přelitého vzniklou směsí.

    A ještě jeden od Zd.Trošky

    Valihrachův kapr:
    Podkovy z kapra osolíme,posypeme kořením na ryby a dáme do pekáčku s kouskem másla.Navrch dáme rozetřený česnek a posypeme kmínem.Dáme do trouby do červena zapéct-z obou stran.Nastrouháme křen a smícháme jej se šlehačkou ,tím kapra přelijeme a dáme znovu do trouby zčervenat.Servírujeme s bramborem

    Obojí mám mnohokrát vyzkoušené a je to bašta Daniela H.
    Daniela

  • #2
    Re: Kapr

    Danielo a děvčata Valihrachova kapra dělám je vynikající Maruška
    MARUŠKA

    Comment


    • #3
      Re: Kapr

      Ahoj, ten Velihrachův kapr mě hrozně láká, možná, že by to šlo i z filé, když bych neměla kapra. Věrka.
      Věrka.

      Comment


      • #4
        Re: Kapr

        Ahoj Věruško, já to dělám i na filety z mořské štiky. Synkovi šlehačku s křenem strčím i na kuřecí prsa je to bezva :P . Syn ryby nejí . Proč by to nešlo na filé.
        Kamila

        Comment


        • #5
          Re: Kapr

          Ahoj Kamčo, dneska jsem dělala, ten Velihrachův recept. Dělala jsem to z Pangase a mohu jedině doporučit, je to moc a moc dobrý. Docela dobře si to umím představit i z jiné ryby a nebo z bílého masa, jako je kuře nebo králík. Vřele doporučuji. Věrka. :P
          Věrka.

          Comment


          • #6
            Re: Kapr

            Věruško, jsem ráda, že chutnalo. :P Taky se na něj chystám, na oslavu jsem nakoupila šlehačky a nakonec je nepoužila. Zítra musím ještě pro křen. :P
            Kamila

            Comment


            • #7
              Re: Kapr

              Tak ímhle mi to tu dneska voní. Už se na to těším. Mňam. Pozvala jsem bráchu, tak doufám, že mu bude taky chutnat.
              Kamila

              Comment


              • #8
                Re: Kapr

                Tak tohle o víkendu vyzkouším, mám v mrazáku Pangase, to bude bašta. Už jsem zapékala Pangase se šlehačkou, kořením, brokolicí a nivou. Taky to bylo dobrý. Ale díky za další inspiraci.Martinka

                Comment


                • #9
                  Dakujem za inspiraciu idem to vyskušat lebo práve my kolega doniesol 63cm Kapra.

                  Comment

                  Pracuji...
                  X