Oznámení

Collapse
No announcement yet.

Plněné zapečené žampiony

Collapse
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Show
Clear All
new posts

  • Plněné zapečené žampiony

    Větší hlavičky žampionů očistíme, vykroutíme nožičku a vnitřek ještě lžičkou vydlabeme.
    Nožičky a to, co jsem vydlabali nasekáme nadrobno, na pánvi osmahneme s cibulkou solí a pepřem na másle.Necháme vychladnout-
    Do zapékací misky dáme máslo, porek nakrájený na kolečka, brambory na tenká kolečka, osolíme opepříme, pokmínujeme.
    Hlavičky žampionů naplníme, : nejprve trošku Nivy, kterou nadrobíme, pak nápní připravenou z nožiček.
    Na brambory posadíme naplněné žampiony, zelejeme šlehačkou a pečeme asi 20 min při 18O st. pokud mámežampiony dost zapečené, na chvilku je vyndáme a zprudka dopečeme brambory, aby se smetana vydusila a brambůrky byly opečené.
    Pak vrátíme žampiony, vršky posypeme parmazánem, nebo nivou, nebo jiným sýrem a zprudka dopečeme.
    Můžete dělat brambory zvlášt, ale já to má takhle ráda ... vše v jednom. K tomu salát.
    Attached Files
    Last edited by iris; 02.05.2010, 16:32.
    Iris

  • #2
    Iris, podle fotky recept přímo pro mě. Máme rádi zapečené věci, ale houby chlap moc nemusí kromě smaženice a bedel jako řízky.
    A já se šlehačkou můžu skoro všechno, co se zapékat dá.
    Pěknou neděli.
    anina s.

    Comment


    • #3
      Zdravím Iris, tak tohle je bezva receptík. To stojí za vyzkoušení!
      Taky mi to připomnělo jeden pokrm, který jsem kdysi jedl u známých. Jednalo se o mladé bedly, ještě ty uzavřené, které byly naplněny některé jitrnicovým a jiné jelitovým prejtem. Vše bylo naskládáno jako "vázičky" jedna vedle druhé ve vymazané zapékací misce a asi 1/2 hodiny zapečeno. Bylo to bezvadné papání, i když kalorická bomba!

      Comment


      • #4
        Má známá plní klouboučky hub vinnou klobásou, vymačká ji a šup s ní do kloboučkůů, teď se mi to vybavilo .......
        Iris

        Comment


        • #5
          žampiony

          iristak mám tip na zítřejší oběd mám nachystané žampiony tak to udělám podle tohoto
          LIDUŠ

          Comment

          Pracuji...
          X