Oznámení

Collapse
No announcement yet.

"Dršťková" polévka z hub

Collapse
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Show
Clear All
new posts

  • "Dršťková" polévka z hub

    500 g čerstvých hub (růžovky,lišky,hřib dutonohý), 100 g sádla, 70 g hl.mouky, 2 stř.cibule, 4 stroužky česneku, 1 malá mrkev, 1 kostka masoxu, sladká ml. paprika (přidám špetku pálivé i uzené), majoránka, sůl, lžička vegety.
    Očištěné houby nakrájíme na proužky a podusíme v 0,5 l vody 15 min.
    Ze sádla, mouky a drobně nakrájené cibule připravíme světlou jíšku. Odstavíme, přidáme sladkou ml. papriku, zamícháme a hned podlijeme studenou vodou. Přidáme masox a vaříme cca 10 min. Mícháme! Povařené houby, nahrubo nastrouhanou mrkev a česnek utřený se solí vložíme do rozvařené jíšky, vaříme ještě 10 min. Ke konci přidáme majoránku, dochutíme vegetou.
    Attached Files
    Alena J

  • #2
    Alenko, dělám úplně stejně,taky začínám přesně takhle jíškou, jen jsem nedávala mrkev, ale určitě to bude mít s ní lepší chuť, Zítra je na programu, mám plno růžovek
    Manžel se ptá, kam chodíš na houby, my na růžovky jezdíme za Malečov na Ovčárnu.Ahojky
    Iris

    Comment


    • #3
      Taky tak dělám držkovou z hub a mám jí ráda. Už jsou čerstvý houby, tak už jí můžu vesele zase dělat.
      Věrka.

      Comment


      • #4
        Ahoj Iris, na houby nechodíme, ale šplháme nad naší chalupou "Těchlovickým polesím" směrem na Bukovou horu. Je to dost náročný terén, ale když tak rostou...
        Jinak jezdíme na Maxičky a Sněžník, tam je to odpočinkové.
        Alena J

        Comment

        Pracuji...
        X