Oznámení

Collapse
No announcement yet.

Omáčka hrášková

Collapse
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Show
Clear All
new posts

  • Omáčka hrášková

    Hrášek jak čerstvý tak z konzervy,mrazený uvaříme do měkka,zahustíme zásmažkou a ochutíme česnekem,solí,pepřem.Je to rychlovka a hodí se ke knedlíkům s uzeným masem nebo i vepř.pečínkou.Nám to moc chutná a dělám ji často.
    Lenka[attachment=1:1rb0ck4n]30.4. 019.jpg[/attachment:1rb0ck4n][attachment=0:1rb0ck4n]30.4. 022.jpg[/attachment:1rb0ck4n]
    Attached Files
    LENKA

  • #2
    Re: Omáčka hrášková

    Tak jsem ji dnes konečně vařila a tak přikládám foto.Lenka
    LENKA

    Comment


    • #3
      Re: Omáčka hrášková

      Ahoj Leni, tuto omáčku vidím poprvé a určitě ji vyzkouším. Připomíná mi omáčku Bramborovou, tím dochucením, kterou znám od mého taťky a kterou jsem dala do kolonky Omáčky.
      Tak zatím.
      Last edited by janina s.; 25.06.2012, 12:23.
      anina s.

      Comment


      • #4
        Re: Omáčka hrášková

        Je to taková česneková omáčka s hráškem,něco na ten způsob.Je to rychlé a hlavně se to musí dobře dochutit,aby to nebylo mdlé!!!Lenka
        LENKA

        Comment


        • #5
          Re: Omáčka hrášková

          Ahoj Leni, říkala jsem i synovi, z čeho všeho se dá udělat omáčka a že ji někdy udělám. Sice už jedl i hrášek v rizotu - má 17 a ještě některé věci nejí a já nenutím, ale možná bych ji zkusila rozmixovat a určitě hóódně česneku, ten my můžeme
          Tak pa.
          Last edited by janina s.; 25.06.2012, 12:24.
          anina s.

          Comment


          • #6
            Re: Omáčka hrášková

            ČESNEK je třeba,aby to mělo chuť,kluci zase mají rádi hrášek-kuličky-Budulínci!
            Pa Lenka
            LENKA

            Comment


            • #7
              Re: Omáčka hrášková

              Ahoj Leni, mám doma hrášek v plechovce, koupila jsem knedlík, nějaké maso nebo gothaj se taky najde, tak asi zkusím, zítra mám volno, tak budu mít čas na vaření - i když to je rychlovka..
              Rozmixovat spíš kvůli konzistenci než kvůli synovi - ale i s těma kuličkama to musí být ok. Pa.
              Last edited by janina s.; 25.06.2012, 12:25.
              anina s.

              Comment


              • #8
                Re: Omáčka hrášková

                Jani,tak co omáčka,vyzkoušela jsi to,jaké to bylo mixované??Lenka
                LENKA

                Comment


                • #9
                  Re: Omáčka hrášková

                  Ahoj Leni, přiznám se, že jsem se k tomu ještě nedostala.
                  Vařila jsem tehdy něco jiného...
                  Ale neboj, pak určo napíšu, jak to dopadlo..
                  Zatím ahojky.
                  Last edited by janina s.; 25.06.2012, 12:25.
                  anina s.

                  Comment


                  • #10
                    Leni, tak jsem ji KONEČNĚ vyzkoušela a uvařila.
                    Je moc dobrá, dala jsem dost česneku, tak chlap potichu mlaskal.
                    Já si dala s brambory (knedlík nebyl) a osmahnutý párek, on měl plátek osmahnuté Bavorské sekané.
                    Dík za prima recepty.
                    anina s.

                    Comment


                    • #11
                      Jani tak to jsem ráda,je to takovej fofr recept po mé babičce,kdy bylo hodně hrachu na zahradě,česneku a jen zásmažka a byl oběd...k tomu teda domácí uzený-nebo kousek prasátka-to bylo ve chlívě...ahoj a pěkný večír!!!
                      LENKA

                      Comment


                      • #12
                        Tak jsem ji opět včera vařila, rozmixovala (moc jsem ji zahustila), přidala zbytek šlehačky a trochu mléka. K tomu jsem na prosbu syna přes uvařené brambory uvlnila knedlíky, a osmahla kuřecí tenké párky. Zase změna po delší době.
                        Chlapovi jsem vysvětlila rozdíl mezi hrachem = luštěninou a hráškem zeleným = zeleninou, protože nechtěl mít zažívací potíže.
                        Snědl plný talíř.
                        anina s.

                        Comment


                        • #13
                          Jani zítra bude u nás na oběd s uzenými žebry a knedlíkem
                          LENKA

                          Comment

                          Pracuji...
                          X