Oznámení

Collapse
No announcement yet.

Domácí tatarská omáčka

Collapse
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Show
Clear All
new posts

  • Domácí tatarská omáčka

    Upozorňuju, že je pouze pro ty, kdo nemají strach ze syrových vajec.

    3 celá vejce
    menší čajová lžička cukru
    čajová lžička soli
    1 pol. lžíce octu
    1 pol. lžíce hořčice
    1/2 čaj. lžičky mletého pepře

    Všechny tyto suroviny dáme do mixeru a začneme mixovat, po chvilce začneme přilévat tenkým pramínkem olej (já dávám slunečnicový). Záměrně nepíšu množství oleje, protože záleží na každém, jak chce mít omáčku hustou. Když už se nám zdá omáčka dost hustá, tak přidáme 1/2 malé cibule a 1 větší kyselou okurku a ještě chvíli mixujeme, dokud není cibule i okurka rozmixovaná na malinké kousky. Omáčku si samozřejmě ještě může každý dochutit podle sebe. Omáčku přelijeme do sklenice, uzavřeme a uchováváme v lednici. Omáčka vydrží až 14 dnů. Pokud bychom nepřidali okurku a cibuli, tak máme domácí majonézu.

  • #2
    Petulinko domácí je výborná, já cibulku a okurku nasekám nožem a naředím lákem z okurek, nedávám ocet. Výborné je i přidat pažitku.
    Renata

    Comment


    • #3
      Domácí majonézu dělám v mixeru jen ze syrových žloutků k nimž přilévám tenkým pramínkem olej.Tato majoneza nemá chybu.TAKY JI ŘEDÍM NÁLEVEM Z OKUREK
      když dělám tatarku.
      MARUŠKA

      Comment


      • #4
        Renatko a Maruško, taky ředím nálevem z okurek, ale než začnu mixovat, tak vždy dávám trošku octu. Ten nálev je totiž spíše sladkokyselý, tak proto tam vždy ocet přidávám. Jinak Maruško, já dělám z celých vajec proto, že je pak toho víc a nás je doma hodně, takže to by byla velká spotřeba žloutků a přebývaly by mi bílky. A musím říct, že ta moje velká rodinka už ani jinou tatarku nechce.

        Comment


        • #5
          Já dělávala taky -žloutky,olej,citron,vždy když už hodně zhoustla, kápla jsem citrón a pokračovala s olejem,jako Maruška, pak rozředit lákem od okurek..taky jsme domácí měli raději, teď nesmíme jen lžičku hodně lehké tatarky do jogurtu. .
          Z těch celých mě to nikdy nenapadlo..??
          Hančí

          Comment


          • #6
            Já bych se bála těch syrových vajec.Já dělám z majolky a zakysky,nastrouhám okurku a cibulku nakrájím nadrobno.

            Comment


            • #7
              Vajíčka mám svoje a dělám ji z úplně čerstvých
              MARUŠKA

              Comment


              • #8
                Maruško,z domácích je nej,nej,nej!!!!
                Hančí

                Comment


                • #9
                  Petrulenko taky jde z celých vajec, máš pravdu, už jsem to zkoušela. Taky jsem měla dost svých vajec a nyní mám stále dobrý přísun přísun, tak dělám jen ze žloutků.
                  Jaruš z syrových vajec se neboj a u kupovaných už vůbec ne, hlavně nekupuji z dovozu, ale naše, to se dost kontroluje.A hlavně musí být čerstvá. Salmonela hrozí spíše z kupováných výrobků.
                  Renata

                  Comment


                  • #10
                    Já dělám tatarku z kupovaných vajec, jelikož se kontrolují a vždy kupuju čerstvé. Tuto tatarku mě kdysi naučil můj taťka, který dělal na vánoce bramborový salát právě s touto tatarkou. Zrovna dneska se ji chystám zase udělat.

                    Comment


                    • #11
                      Domácí tatarka

                      Dobrý večer děvčata! Přispěji také do diskuze. Vajíčka jsou salmonelou kontaminována na skořápce. Platí dodžení základních hygien. pravidel. Já dělám tatarku také z celých domácích vajíček - ve staré Etě - dírkou ve víčku přikapávám olej. Přidávám okurku, cibuli(pažitku, natˇovou cibuli), trochu cukru, soli, bílý pepř, worcester, sardel.pastu, třeba i trochu citronu a ředím okurkovou vodou, ocet nedávám. Ale někde jsem četla, že přídáním octu se pozastavuje množení salmonely (v souvislosti s brambor. salátem - myslám, že uváděli 1 lžíci na 1 kg brambor.)

                      Comment


                      • #12
                        Původně odeslal Jaruš Zobrazit příspěvek
                        Já bych se bála těch syrových vajec.Já dělám z majolky a zakysky,nastrouhám okurku a cibulku nakrájím nadrobno.
                        Ahojky, pokud neva, že napíšu svůj náhled, mám stejný názor jako Jaruš.
                        Někdy dochutím, ale jinak kupujeme jen Hellmannsku, ta nám chutná nejvíc, jiné jsou takové "latexové" . Ještě nám chutná z Billy jejich zn. Clever, ale feferonová.
                        Pěkný den.
                        anina s.

                        Comment


                        • #13
                          Jani, chápu strach ze syrových vajec, ale já už tuto tatarku dělám spoustu let a ještě nikomu nic nebylo. Myslím si, že právě ocet, který do toho dávám, tak ničí případné bakterie. Ale rozumím tomu, že pokud má někdo ze syrových vajec strach, tak si raději tatarku koupí, i když vlastně neví, co tam dávají.

                          Comment


                          • #14
                            Zdravím Petrulinko, já to tak beru už spoustu let, mám nedůvěru ke všemu syrovému. Prostě musím mít všechno tepelně zpracované.
                            Výjimka je vaječný koňak.
                            Takže ani tatarák, suši nebo domácí majonéza. Je fajn, že ty si děláš tu domácí a nic vám nebylo. Pro mě to není, já radši tu Hellmannsku.
                            Takže opět, 100 lidí...
                            Pěkný večer.
                            anina s.

                            Comment


                            • #15
                              Mám také názor jako Jaruš, Janina.
                              Domácí vajíčka mám čerstvá od svých rodičů, ale konzumace syrových vajec to u nás né.
                              Mirka

                              Comment

                              Pracuji...
                              X