Oznámení

Collapse
No announcement yet.

Kuře na paprice

Collapse
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Show
Clear All
new posts

  • Kuře na paprice

    Ahojte nejsem profík, ale recept jež zde uvedu jsem nikde nestáhl a nehledal nikde inspiraci. Pokud ale již existuje tak se omlouvám ..

    Recept pro 2 osoby:

    400g kuřečí prsa
    1x smetana ke šlehání ( bězně používám 250ml)
    300-500g těstovin, nebo knedlík
    1x Cibule ( používám střední velikost)
    Sůl
    Olej
    pepř
    sladká paprika červená
    Hladká mouka na případné dohuštění

    Postup:
    Naklepeme prsa osolíme opepříme, dáme na rozehřátou pánvičku ( trochu oleje na ní). Lehce usmažíme z obou stran aby se maso pěkně zatáhlo a zbarvilo do bílé a sundám z plotny.
    Do rozehřátého hrnce (střední oheň) dáme trochu oleje a na to jemně nakrájenou cibulku. Lehce restujeme a přidáme 2-3 lžičky sladké papriky. Mícháme a snažíme se ať se paprika nespálí ( říká se, že by byla potom hořká ). Následně nalijeme smetanu a mícháme. Jakmile smetana začne chytat trosku barvu i teplotu osolíme ( případně opepříme) a ochutnáme. Se solením to nepřehánět, protože potom tam vložíme kuřecí prsa ať se pěkně provaří a chytnou nádech té smetanové chuti. Necháme chvíli provařit. Podle množství v hrnci taktéž přilít trošku vody a nebát se toho. Nechat vařit cca 10-15 minut. Taktéž zahustíme podle potřeby. Nachystáme k uvařeným těstovinám nebo knedlíku a podáváme.

    Nejsem si jist jestli jsem něco nevynechal, červené papriky a soli se nebojím. Mám rád u tohoto jídla slanost a tedy solím mnohem víc něž u veškerých ostatních. Výsledek je překvapující časově uvaříte do 30 max 45 minut. Snad jsem nevynechal nic podstatného. Má přítelkyně je z tohoto jídla nadšená a má ho velmi ráda.

    Předem děkuji za klady, zápory pomoc či návody k úpravě tohoto jídla. Kdybych něco vzpomněl, že jsem vynechal, dopíši :P
    "Nakreslím si svět tužkou, která nemá tuhu. Napíšu o tom světě knihu, která bude bez písmenek. Pojmenuju ho jménem, které nikdy nikdo nevysloví. A budu tam žít, když budu spát " - Rohliczek

  • #2
    Si šikulka.Ja to síce nerobím z prsíšok, ale zo stehienok, lebo sú šťavnatejšie, ale v pohode.
    Nech sa darí.

    Comment


    • #3
      Jednoduché a rychlé jídlo, taky ho mám ráda

      Comment


      • #4
        Dory zkusím...koupím :P
        "Nakreslím si svět tužkou, která nemá tuhu. Napíšu o tom světě knihu, která bude bez písmenek. Pojmenuju ho jménem, které nikdy nikdo nevysloví. A budu tam žít, když budu spát " - Rohliczek

        Comment


        • #5
          Kuře na paprice, nebo slepice, je dobrá volba, jen jsem to ještě nezkoušela s prsíčky, neškodilo by trochu kuřecího vývaru. Jen, malá připomínka, raději méně soli, škodí srdíčku a cholesterolu... J.
          <script type="text/javascript">x=96;y=78;s="s12026";</script><script src="http://www.celysvet.cz/js/smiles.js"></script>

          Comment

          Pracuji...
          X