Oznámení

Collapse
No announcement yet.

Smažený nesmažený sýr

Collapse
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Show
Clear All
new posts

  • Smažený nesmažený sýr

    tvrdý sýr
    měkký salám
    vejce
    máslo
    strouhanka

    Starší hrníčky si vymažeme máslem a vysypeme strouhankou. Počet hrníčků volíme podle počtu strávníků. Na dno hrníčku dáme nastrouhaný tvrdý sýr, na to nastrouhaný salám, 1 syrové vajíčko, můžeme osolit, případně opepřit, znovu vrstvu strouhaného salámu a nakonec vrstvu strouhaného sýru. Dáme do pekáče, který naplníme vodou, voda musí sahat do půlky hrníčků. Dáme do předehřáté trouby na 200°C a pečeme cca 20 minut. Samozřejmě záleží na tom, jakou máme troubu. Pak vyklopíme na talíř a nejlepší příloha jsou vařené brambory nebo bramborová kaše. Je to opravdu rychlé a vynikající. DOBROU CHUŤ!!!

  • #2
    Ahoj PETRULINKO, zdravím tě po delší době...
    Na tohle se už delší dobu chystám, četla jsem i v MVT, ale s tím sáčkem na hrnku si to nějak neumím představit...
    Změna je třeba a tak zkusíme, jak nám bude chutnat...
    Zkusím se salámem i bez.
    Pěkný večer Ti přeju.
    anina s.

    Comment


    • #3
      Jani, dělala jsem sýr zrovna včera k obědu a bylo to opravdu moc dobré. Jinak já sem chodím často, ale hlavně pro nějaké recepty, jelikož teď každý den vařím, tak hledám inspiraci. Ale určitě sem zase nějaký recept přidám.

      Comment


      • #4
        To máme také rádi a dělám místo smaženého sýra, ten děda nejí a tohle mu chutná.
        Jenom místo salámu dávám nasekanou šunku.
        Alena J

        Comment


        • #5
          Ali, chystám se vyzkoušet to, co jsem kdysi vůbec neznala a je to pro mě nové.
          Momentálně dělávám klasiku - obalím dvakrát, smažím a pokud po otočení trošičku vyteče po stranách, tak to mi chutná nejvíc.
          Už jste zkoušely UZENÝ SMAŽÁK ? Pro nás snad nejlepší chuťově.
          anina s.

          Comment


          • #6
            Uzený smažák je ještě lepší než z eidamu, ale každý dle chuti.
            Taky dělávám silnější plátek šunky, plátek sýru, doprostřed nivu nebo nivový trojúhelníček sýru, zarolovat, spíchnout párátkem a obalit v klasickém trojobalu

            Comment

            Pracuji...
            X