Oznámení

Collapse
No announcement yet.

Smotana na kurati

Collapse
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Show
Clear All
new posts

  • Smotana na kurati

    Smotana na kurati



    Skvelý recept na vynikajúce hlavné jedlo, ktorého kompletná príprava zaberie presne 30 minút. Mäsko je nezvyčajne šťavnaté a mäkké.
    Začnite kuracími stehienkami vykostenými.
    Trochu vyklepať, cieľom je, aby z mäsa boli skôr placky, hrúbka placiek je niečo cez centimeter.
    Na plech nalejte trocha olivového oleja. Prvým kúskom mäsa porozotierajte olej rovnomerne po plechu a poukladajte kúsky mäsa tesne vedľa seba.
    Posoľte
    Medzičas: Teraz by mohlo byť asi 7 minút od začiatku varenia.
    Ak zoženiete rastlinnú smotanu, kúpte rastlinnú. Potom použite sladkú 33%-nú smotanu na šľahanie.
    Smotanu veľmi nešetrne rozlejte po mäskách.

    Mäská ponadvihujte, aby sa smotana dostala k mäskám z obidvoch strán. Dôležité je, aby mäská boli čo najtesnejšie pri sebe, inak smotana stečie na pekáč a vyškvarí sa. (Nič zlé sa nestane, ale so smotanou je to lepšie
    Do vyhriatej rúry na 250 oC
    Medzičas: teraz je zhruba 10 minút od začiatku práce. Ak meškáte, povoľujem hlasno a nespisovne nadávať.
    Dajte na pec variť vodu na ryžu. Pre 4 porcie použite pol litra vody (presne). Kým voda zovrie, odvážte 250 gramov celozrnnej ryže.
    Kým to budete mať odvážené, voda už začína vrieť.
    Nasypte ryžu do vriacej vody......pomiešajte a zakryte. Budete to na miernom ohni (či elektrike) otepľovať asi 10 minút. Ku koncu tam občas nakuknite, aby vám náhodou neprihorelo. Nemalo by, ale radšej do hrnca nakuknite.
    Keď už voda takmer celkom zmizla, môžete ryžu vypnúť, je takmer hotová. Nechajte ju však zakrytú. Zvyšky vody sa vsiaknu do ryže.
    Medzičas: Teraz je asi 25 minút od začiatku.
    Neviem, či sa na to ešte pamätáte, ale pečieme kura. Mrknite do trúby, aká je v nej nálada.

    Zatiaľ čo začiatkom aféry pečenia kuriatka bola smotana riedka a mokrá...

    ...koncom tepelnej tortúry smotana nielen, že hustne, ale aj mení farbu na sýto chrumkavú.
    Vo zvyšných voľných minútach môžete pripraviť taniere. Na každý naložte primeranú dávku ryže. Teraz otvorte pec, pretože:
    Medzičas: 30 minút od začiatku znamená, že ste hotoví.

    Mäská povyberajte z plechu na tanier.
    Ostatný pohľad na to, ako dobre vyzerajú.
    Už niekoľko sekúnd po tridsiatej minúte odkedy ste začali variť je na stole jedlo excelentnej chuti. Mäsko je neuveriteľne mäkké, krehké. Chuť je vynikajúca, no neodpustím si ešte raz zdôrazniť, že okrem soli a smotany na mäso nešlo žiadne korenie, nič. Naozaj, bez žartovania.

    Překopírováno z emailu .
    anina s.

  • #2
    tady to je i s fotkama http://www.dobre-jedlo.sk/hlavne-jed...ana-na-kurati/
    Iva4

    Comment


    • #3
      Ahojky Ivo4, dík za doplnění.
      Já to v emailu začernila i s fotkama, ale nevím, proč se to nezkopírovalo, jsem PC laik.
      Pa.
      anina s.

      Comment


      • #4
        Dnes jsem dělala, super !!!!
        Attached Files
        Iris

        Comment


        • #5
          Iris, to věřím, mi někdy stačí jen brambory upečené ve šlehačce !
          A fotky jsou taky super.
          Pa.
          anina s.

          Comment


          • #6
            Janino, sovičko, díky za tip. Dělala jsem v sobotu, jen místo stehen jsem dala prsa, ale i tak , bylo to výborné. Opravdu rychlé a bez žádného koření, jen sůl a šlehajda. Dokonce i můj plus jeden ogar, kteří dávají přednost klasické české kuchyni a o rychlovky nestojí, pěli chválu. Dík za opravdu RYCHLÝ recept na oběd. Já patřím totiž k těm hříšníkům, co ještě v jedenáct někdy neví co vařit. O tom, že bych v šest ráno vstala a v devět nebo deset hodin měla už uvaříno a napečíno, o tom ani nesním. Pá. Scarlet.


            ----------------------------------------------------------------------------

            Život připomíná Damoklovu hostinu; meč stále visí.
            Voltaire

            Comment


            • #7
              Původně odeslal scarlet Zobrazit příspěvek
              Janino, sovičko, díky za tip. Dělala jsem v sobotu, jen místo stehen jsem dala prsa, ale i tak , bylo to výborné. Opravdu rychlé a bez žádného koření, jen sůl a šlehajda. Dokonce i můj plus jeden ogar, kteří dávají přednost klasické české kuchyni a o rychlovky nestojí, pěli chválu. Dík za opravdu RYCHLÝ recept na oběd. Já patřím totiž k těm hříšníkům, co ještě v jedenáct někdy neví co vařit. O tom, že bych v šest ráno vstala a v devět nebo deset hodin měla už uvaříno a napečíno, o tom ani nesním. Pá. Scarlet.

              Ahoj Scarlet, pokud já jsem sovička a v tu tvou hoďku už zařezávám, co potom ty? To se ti nechce spát?
              Já bych to taky dělala z prsních řízků, stehenní jsou sice šťavňatější, ale mě nebaví vykosťování a i když jsem koupila bez kostí, stejně jsem to musela prohmatat, protože nějaké kůstky tam ještě byly...
              Se šlehačkou jsou dobré i samotné brambory nebo někdy dělám ty Dobré nápady od Vitany nebo Maggi, má to zase jinou chuť.
              Prostě ať jíme pokaždé chuťově něco jiného...
              Jinak jsem to, co ty, vařím dopo, případně večer na druhý den, pokud jdu na šichtu, ale znám lidi ve vzdálené rodině, co vstávají v 7 a v 11 obědvají.
              Tak to teda není můj případ.
              Papa.
              anina s.

              Comment


              • #8
                Ahoj. To co píšeš můj případ opravdu taky není. Taky mám takovou rodinu, ale nevadí mi to. Klidně své drahé sestřence přenechám její vědomí, že je naprosto dokonalá. To já nejsem a vůbec mi to nevadí. Dokonce ani výčitky svědomí z toho nemám. Naštěstí se často nevidíme a od té doby, co maminka zemřela asi už ani neuvidíme, ale neva. Prosím tě, posílala jsem ti soukromou zprávu, došla ti? Napiš mi prosím. Díky. Scarlet


                ----------------------------------------------------------------------------

                Život připomíná Damoklovu hostinu; meč stále visí.
                Voltaire

                Comment


                • #9
                  Ahoj. To co píšeš můj případ opravdu taky není. Taky mám takovou rodinu, ale nevadí mi to. Klidně své drahé sestřence přenechám její vědomí, že je naprosto dokonalá. To já nejsem a vůbec mi to nevadí. Dokonce ani výčitky svědomí z toho nemám. Naštěstí se často nevidíme a od té doby, co maminka zemřela asi už ani neuvidíme, ale neva. Prosím tě, posílala jsem ti soukromou zprávu, došla ti? Napiš mi prosím. Díky. Scarlet Jo a ty stehenní řízky někdy kupuji vykostěné v Makru, mám tam s nima docela dobré zkušenosti. Bývaj tam v chlaďáku na velkým tácu čerstvé. Jinak souhlas. Kuře se mi moc nechce vykosťovat. Umím to, ale raději jsem vždycky ukecala maminku, ona dělala výbornou roládu a já jí vždy tvrdila, že ji umí líp jak já. No, asi se budu muset k tomu zase sama odhodlat. Už to jaksi není na koho svalit. Ach jo!!! To zas bude oběd jednou až bůhvíkdy!!! Pá. Scarlet


                  ----------------------------------------------------------------------------

                  Život připomíná Damoklovu hostinu; meč stále visí.
                  Voltaire

                  Comment


                  • #10
                    Teď to peču na zítra na oběd. Máme v práci na 12.30 sanitaci tak nebudu vařit ráno.
                    anina s.

                    Comment

                    Pracuji...
                    X