Oznámení

Collapse
No announcement yet.

Pečený "čaj"

Collapse
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Show
Clear All
new posts

  • Pečený "čaj"

    2 kg různého ovoce (snad jen banánům bude lepší se v tomto případě vyhnout)
    0,75 kg cukru (lze určitě i část nahradit vanilkovým cukrem), případně si podle vlastní zkušenosti množství upravíme
    2 lžíce mleté skořice
    3 hvězdičky badyánu
    6 hřebíčků

    Ovoce pokrájíme na malé kousky, promícháme s cukrem a kořením (badyán je dobré rozlámat, stejně tak hlavičky hřebíčků rozmělnit), rozprostřeme na plech a dáme péct do rozehřáté trouby. V receptech na internetu se udává doba pečení cca 40 minut, já jsem však pekla o dost déle, asi záleží, co si kdo představí pod pojmem "pečený", já bych ráda zlatavou barvičku. Potom naplníme čisté skleničky a otočíme dnem vzhůru, já jsem však raději sterilovala 20 minut, potom jsem teprve dávala skleničky dnem vzhůru. Po otevření skladovat v ledničce, ještě lépe rychle spotřebovat.
    Takto připravená směs je určená k přípravě ovocného čaje (do hrnku 0,25 l dát asi tři ??? lžičky směsi a dolít vroucí vodou), ale dovedu si představit, že se s ní připraví i vynikající svařené víno, chuť koření totiž během pečení velice vynikne, badyán zanechává chuť trochu podobnou lékořici, což každému ale nemusí chutnat. Případně půjde zamíchat do jablíček při pečení štrůdlu.
    Další možnou variantou je přidat při plnění skleniček ještě lžíci rumu do každé skleničky, což jsem s ohledem na děti neudělala, ale to lze lehce dohnat při přípravě samotného čaje. Recept není z mé hlavy, je to z různých internetových stránek, ale už ho mám vyzkoušený!
    Attached Files
    Last edited by Zuzana F.; 27.09.2011, 20:57.
    Zuzana

  • #2
    Tak Zuzanku upečeno, je to lahoda. Dala jsem 1kg rybízu, nektarinky, jablka, hrušky a měli krásné malé hrozno. Dva vanilkové cukry, ale všechno ovoce bylo dost sladké, tak jen 1/2 kg cukru. Celý byt nádherně voní a nejradši bych to jedla jen tak. Rybíz už nebude jen na marmošku.
    Renata

    Comment


    • #3
      Renátko, ten rybíz v čajíku Ti závidím (a přeji). Já tou vůní dráždím i děvčata v práci.
      Zuzana

      Comment


      • #4
        Díky za tip vyzkouším. Jenom mě zajímá jaký rybíz jste do toho daly? Trochu se bojím, aby to po něm nebylo příliš kyselé.
        Zkuste také ty nejlepší recepty z českého internetu.

        Comment


        • #5
          Dala jsem normální, červený, ale byl pěkné vyzrálý. Jak se směs peče, rybíz popraská a zesládne. Zrovna jej budu zase za chvilku vařit, koupila jsem granátová jablíčka, hrozno, normální jablka a opět rybíz z mrazáku.
          Renata

          Comment


          • #6
            Jo a Zuzanko, vyčetla jsem, že banány mohou být, ale přidat je až na konec, do horkého, aby se nerozpekly. Tak zkusím jeden přidat do skleničky, napřed jej pokapu citronem, aby nezhnědnul. Hokus, pokus
            Renata

            Comment


            • #7
              Renátko, zkus, pak dej vědět. Já mám banány ráda, ale to mám strach i v dezertech, že by se mi rychle zkazily.
              Zuzana

              Comment


              • #8
                Zuzi nakonec jsem jej nedala, jen jsem nakrájela kousek do hrnku, kde jsem si zalila zbytek. Chuť nic moc, aspoň pro mne, já teplé banány nerada. Ještě že jsem to stopla. Šťáva z granátových jablek tomu jinak dala krásnou červenou barvu.
                Click image for larger version

Name:	012 (3).JPG
Views:	1
Size:	146.5 KB
ID:	143522Click image for larger version

Name:	013 (3).JPG
Views:	1
Size:	78.3 KB
ID:	143523
                Renata

                Comment


                • #9
                  Dnes jsem si koupila jeden vanilkový lusk, tak přemýšlím, co přesně s ním udělám, možná, že až jednou zase budu dělat pečený čaj, zkusím do každé skleničky kousek dát. Jestlipak to bude mít na vůni a chuť nějaký vliv?
                  Zuzana

                  Comment


                  • #10
                    Také dělám "Pečený čaj", ovoce jak postupně zraje, dávám do mrazáku a potom použiji.
                    1 l rybíz červený, 1 l černý, možno jahody, maliny, ostružiny, spíše takovéto ovoce, banány bych nedávala.
                    1/2 lžíčky skořice, 2 hřebíčky, 3 kolečka citronů, 1/2 kg cukru, 1/2 hodiny v troubě na 200°C, míchat, né vařit, potom 1/8 rumu, horké do nahřátých sklenic, zavíčkovat a otočit dnem vzhůru.

                    Chtěla jsem také vložit foto, ale zatím nevím jak.
                    Last edited by Klaudie; 18.10.2012, 23:22.
                    <script type="text/javascript">x=96;y=78;s="s12026";</script><script src="http://www.celysvet.cz/js/smiles.js"></script>

                    Comment

                    Pracuji...
                    X