Oznámení

Collapse
No announcement yet.

Vaječný koňak rychlý - od mamky

Collapse
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Ahoj Renat, upřímně - já jsem kdysi jedla smažené květy z bezu ve slaném těstíčku a bylo to jedlé, i když jsem k tomu měla nedůvěru.
    Dělal to u nás bývalý švagr, všechno jsem mu nachystala, ale trhal , obaloval a smažil on.
    Papa.
    anina s.

    Comment


    • #17
      Jé Jani, já zapoměla, že jsi z Ostravy. Tady se říká šeříku lidově bez a já vyjímečně nemyslela na jídlo, ale na jaro. Tomu smaženýmu se tu říká kosmatice a to je bez černý, pro mne fuj, to ne.
      Renata

      Comment


      • #18
        Teda Renat, to jsem se zasmála, tak smažený šeřík jsem opravdu nežvýkala !
        Tak teď už vím, že se těšíme na jaro a ne na ten bez / šeřík, teda těšíme, ale na květy, ne jídlo.
        Papa.
        anina s.

        Comment


        • #19
          Jani, nyní jsem dokončila další várku. MŇAM
          Renata

          Comment


          • #20
            Ahoj RENAT, tak ať chutná, je to rychlovka a dobrá.
            anina s.

            Comment


            • #21
              Marci

              Ahoj děvčata, toto je výborný vaječňák, pamatuju si ho z dětství, kdy ho dělávala mamka. Já vajíčka nemůžu tak si ho dělám jenom ze slazeného salka. Salko vařím asi 2 hoďky, nechám vychladnout a ušlehám s rumem hodně dohladka. Je to moc dobré, trošku tmavší, protože se vytvoří karamel, přecedím do lahve. Mám z toho 1/2 l dobrého pitíčka a nekazí se. Na 1 salko dávám 1/4 l rumu. Rum si můžete dát podle chuti, jak má kdo rád silnější. Přeji krásný víkend Marci

              Comment


              • #22
                Já jsem dělala z 1 Salka. 1 kondenzované neslazené, 10 žloutků, vanilkový cukr, 1 rum.
                Hotové lze ochutit nejen kakaem, ale i trochou silné kávy.
                Vlastně asi skoro totéž
                Jeta

                Comment


                • #23
                  Tak jsem ho před minutou udělala a srkáme s neteří, vrátila se z Egypta (moje přející závist) z výletu a ještě se chystám na ten z kaštanů.
                  anina s.

                  Comment

                  Pracuji...
                  X