Oznámení

Collapse
No announcement yet.

Sníh z Himalájí

Collapse
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Show
Clear All
new posts

  • Sníh z Himalájí

    Na Štědrý den na Půlnoční nechodíme do kostela ale do lesa dát zvířátkům jablíčka, mrkev, patku chleba... Vždy příjdeme krásně vymrzlí a tak připravuji tento skvělý nápoj.

    5 vrchovatých lžiček černého čaje nasypu do 1litru mléka a zahřívám za stálého míchání (aby se mléko nechytlo). Nechám vzkypět a ihned odstavím z plamene. Jistě by to šlo i v mlékovaru, ale ten doma nemám. Pak přidám trochu skořice a 2 vanilkové cukry - záleží dle chuti jak kdo rád sladké. Nakonec ještě asi 4 malé panáky rumu (zase dle chuti). Horké naleju přes sítko do skleniček se lžičkou a brčkem, ozdobím šlehačkou a ještě trochou skořice.

    Čaj nejraději používám sypaný darjeeling, jelikož nemá tak tmavý nálev, ale jistě by to šlo i z černého pytlíkového (1 sáček= 1 lžička sypaného), jen musíte počítat že nápoj bude spíš béžový.

    Tip pro děti: místo rumu - pár kapek rumové tresti
    Last edited by Hanislava; 18.10.2009, 14:46.

  • #2
    To je moc zajímavý recept.
    Věrka.

    Comment


    • #3
      Jak píše Věrka,moc zajímavý recept A hodí se docela už dneska,neb je hrozná zima.
      Janah

      Comment


      • #4
        Jo jo, souhlasím s Tebou Jani. Nevím jak u Vás, ale u nás celý den chumelí. Kdybych dnes nedělala taxikáře, tak bych si ho už odpoledne uvařila )) Právě kvůli tomu počasí jsem si na receptík vzpomněla a chtěla se o něj podělit. Hanka

        Comment


        • #5
          Hanko,já jsem včera večer přišla domů zmrzlá jak sobolí h....Tak jsem si uvařila poloviční dávku a je to fakt výborný.Akorát šlehajdu jsem měla jen ve spreji.A sněžit u nás začalo až teď.Ahoj a díky.
          Janah

          Comment

          Pracuji...
          X