Oznámení

Collapse
No announcement yet.

Bezový med

Collapse
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Show
Clear All
new posts

  • Bezový med

    čtvrt kila bezových květů
    1 kg cukru
    2 citrony
    1/2l vody
    Toto množství je na jednu dávku a naplníte 4 skleničky velikosti o něco větší než jsou přesnídávkové.
    Sbíráme krásně až sněhově bílé květy,nejlépe někde v přírodě,hlavně nedoporučuji u silnic(všichni asi víme proč).Když totiž květy odrůstají mají mezi sebou už takové našedlé kvítky a to pak není dobré,takže se snažit odhadnout tu dobu kdy jsou bílé.Když je doneseme domů,musíme je pořádně třeba i několikrát propláchnout od broučků atd.Ještě jsem chtěla upozornit,když je budete sbírat dávejte pozor na mšice,některé totiž bez napadají,zjistíte to ,když ten květ jednoduše otočíte.Po umytí dáme květy do hrnce,nalijeme 1/2 l vody oba citrony nakrájíme na kolečka a přidáme k tomu a vaříme půl až hodinu.Přikryjeme poklicí a necháme 24 hodin louhovat.Po 24 hodinách toto přecedíme přes plátno a pořádně co nejvíc vymačkáme.Nasypeme 1 kg cukru a vaříme 2 hodiny.Průběžně mícháme a hlídáme aby se med nepřipálil.Poté lijeme ještě vařící do sklenic a vychladlé dáváme do chladného a suchého místa.Je velice dobrý na průdušky.

  • #2
    Re: Bezový med

    Hned si to píši do své knížky. Největší legrace na tom je, že já jsem na bez alergická. Teda v tekutém stavu už ne. Naštěstí Díky
    Ivana M

    Comment


    • #3
      Re: Bezový med

      Dělám podobný,ale s květem akátu je teto recept:
      30 květů bezu
      3 květy akátu
      2 citrony na kolečka nakrájené
      1 l vody -to všechno povařit a nechat 24 hod.vylouhovat
      Přecedit přidat 1kg krystalu a vařit 2 hod.Během vaření míchat!
      LENKA

      Comment


      • #4
        Prosím, používáte květy i se stopkami, t.j. celá soukvětí, nebo ostříháte jenom ty malinkaté kytičky?

        Comment


        • #5
          Ty dlouhý stopky můžeš zkrátit, ale jinak květ nech v celku.
          Věrka.

          Comment

          Pracuji...
          X