Oznámení

Collapse
No announcement yet.

Hrachová kaše s uzeným masem či párkem

Collapse
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Show
Clear All
new posts

  • Hrachová kaše s uzeným masem či párkem

    Click image for larger version

Name:	PA040310.jpg
Views:	1
Size:	80.1 KB
ID:	147480Mražený hrášek " Bonduelle " vařím do měkka spolu s bobkovým listem, zárověň si uvařím asi 2 brambory nakrájené na kusy, hrášek sleji, přidám vařené brambory , máslo a teplé mléko, jako když se dělá bramborová kaše. Rozmixuji na kaši, dochutím solí, pepřem, rozetřeným česnekem a majoránkou.
    Je to vlastně taková hrachovobramborová kaše, takže nemusím zahuštovat moukou.
    K tomu uzené, nebo jen párek, volské oko, co má kdo rád. Na trošce másla osmahnu cibulku, a dám na kaši. / jen pro manžela, já osmaženou cibulku nemusím /
    Pokud mám uzené, uvařím polévku, kterou posílám do rubriky polévek.
    Samozřejmě kaše je skvělá ze sušeného hrachu, který se namočí, ted mám novou zkušenost se žlutým půleným......bez namáčení !!!!
    Attached Files
    Last edited by iris; 04.10.2011, 11:22.
    Iris

  • #2
    Re: Hrachová kaše s uzeným masem či párkem

    Ahoj Iris,takhle tu kaši neznám s tím bramborem a vyzkouším jí. Jsi taky moc šikovná měj se ! babi

    Comment


    • #3
      Re: Hrachová kaše s uzeným masem či párkem

      Vidíš, to je dobrý nápad. Já s bramborem kolikrát zahušťuju i polévku. Nastrouhám syrový brambor do polévky a nechám rozvařit a to pak nemusím dávat jíšku. Věrka.
      Věrka.

      Comment


      • #4
        Re: Hrachová kaše s uzeným masem či párkem

        To je výborný nápad zkusím máme to moc rádi
        MARUŠKA

        Comment


        • #5
          Re: Hrachová kaše s uzeným masem či párkem

          Ahoj Iris, včera jsem dělala tu kaši a je výborná i manžel chválil,že to není tak hutný opravdu moc dobrá a máme ještě na dnešek díky a měj se ! babi

          Comment


          • #6
            Re: Hrachová kaše s uzeným masem či párkem

            Ahojky, jsem ráda, že chutnalo, ale není to můj nápad, určitě jsem to někdy dávno někde četla, když já si léta čtu v kuchařkách jak v beletrii a tak už ani nevím, kde jsem to sebrala. Nejstarší kuchařku mám z r. 1818. Moc zdravím, Iris.
            Iris

            Comment


            • #7
              Re: Hrachová kaše s uzeným masem či párkem

              Ahojky Iris tak tahle hrachová kaše opravdu super . Moc nám chutnalo .
              Drahuš

              Comment


              • #8
                Iris,dnes dělám tuto kaši podle Tebe, jsem na ni zvědavá. S bramborem jsem ji neznala, tak chci zkusit. Hrášku mám zásobu v mrazáku.Jsem na ni zvědavá jak se povede.
                Mirka

                Comment


                • #9
                  Dneska ji jdu zrovna dělat.. Budu ji vařit prvně, tak doufám, že se povede a bude dobrá )

                  Comment


                  • #10
                    Dnes jsem ji vařila, z předvařeného hrachu z krabice, zn. Vitana,
                    nenamáčí se a vaří se asi 15 minut.
                    Je to moc dobré. Jiné - bez mouky.



                    Click image for larger version

Name:	hrachová kaše dle Iris.jpg
Views:	1
Size:	125.3 KB
ID:	144384
                    anina s.

                    Comment

                    Pracuji...
                    X