Oznámení

Collapse
No announcement yet.

KUŘECÍ MASO v corn flakes lupínkách

Collapse
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Show
Clear All
new posts

  • KUŘECÍ MASO v corn flakes lupínkách

    KUŘECÍ MASO v corn flakes lupínkách
    Click image for larger version

Name:	kuřecí v corn flakes.jpg
Views:	1
Size:	138.2 KB
ID:	147658

    Potřebujeme:
    kuřecí maso naporcované, lze použít i s kostí
    citrón
    sůl
    grilovací koření
    olej
    strouhaný eidam
    kukuřičné lupínky, nejlepší jsou velké corn flakes

    Postup:
    Porce kuřete pokapeme citrónem, osolíme, okořeníme grilovacím kořením a necháme chvilku maso uležet. Zatím smicháme lupínky se strouhaným eidamem a zakapeme olejem a vše promačkáme, aby se hmota trošku spojila, nelekejte se, že lupínková směs nebude úplně držet, protože se vše krásně spojí pečením. Množství surovin nepíši, protože to si uzpůsobíte množství masa a případně si směs ještě přiděláte a eidamu jsem na množství kousků, co mám na fotce použila jeden a půl sáčku strouhaného eidamu, to je 300 gr. Na plech si dáme pečící papír a pokud chceme mít jednotlivé řízečky, tak uděláme jednotlivé hromádky z lupínkové směsi, na hromádku lupínků přitiskneme pevně maso a zvrchu také na maso navrstvíme a silně přistiskneme lupínkovou směs. Je možné také směsí pokrýt celý plech, na ni dát natěsno vykostěné kuřecí stehenní řízky nebo kuřecí prsíčka, a vše i zvrchu jednolitě pokrýt lupínkovou vrstvou, vznikne tak po upečení plát na rozkrájení na různé tvary - viz moje fotka. Dejte vše péct na 180°C do trouby, kuřecí maso pustí šťávu, kterou vypečete a pokud vám budou lupínky zvrchu už připadat dost tmavé, tak vršek překryjte alobalem a maso dopečte. Maso je moc dobré teplé , ale i jako studené pohoštění, nebo k zeleninovému salátu protože vznikne pěkně měkké masíčko s křupavou krustou.
    Dobrou chuť.
    ZDENY

  • #2
    Vypadá to nádherně, ukládám.
    Iris

    Comment


    • #3
      Taky vyzkousim, diky.
      Marie z Moravy

      Comment

      Pracuji...
      X