Oznámení

Collapse
No announcement yet.

Domácí hamburgery

Collapse
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Show
Clear All
new posts

  • Domácí hamburgery

    DOMÁCÍ HAMBURGERY

    Potěší zejména dětičky, ale nejen je, a alespoň si v těhle hanbáčích pohlídáte množství tuku a soli...

    Potřebujeme:
    mleté hovězí maso
    jarní cibulku
    vejce
    sůl, pepř, česnek, podle chuti, či jiné oblíbené koření, já je nepřidávám, protože maso pak dostatečně ochutí čerstvá zelenina
    čerstvou zeleninu, rajčata, okurek, různobarevné papriky, cibule, ledový salát, červená cibule a jakkoukoliv jinou zeleninu, kterou máte rádi
    kečup, hořčici,hustou zákysku, hustý smetanový jogurt, tatarku, majonézu, zase, co máte rádi a také podle toho, zda hanbáče děláte dětem nebo dospělákům
    toustový sýr
    bulky na hamburgery, dnes se běžně prodávají i sypané sezamem a jsou identické jako z rychlých občerstvení, pokud nejsou tyto, tak jiné pečivo ve tvaru bulky


    Postup: Troubu předehřejeme na 200°C. Mleté hovězí maso, dělala jsem z 1 kg promícháme s 3 celými vejci, a drobně nakrájenou bílou částí jarní cibulky. Jarní cibulka se lépe hodí, protože je jemnější než obyčejná cibule, a kdo chce maso dosolí, opepří nebo přidá rozmačkaný česnek, popř. jiné oblíbené koření. Z masa uplácáme ploché vyšší placky, které položíme na plech vyložený papírem na pečení a pečeme při teplotě 200°C cca 15 minut a poté ještě na 5 minut otočímeClick image for larger version

Name:	hanb
Views:	1
Size:	148.8 KB
ID:	147403Doba závisí od výšky placek, ale ať je zbytečně nevysušíte. V mezidobí si nachystáte zeleninu, rozkrojíte bulky, spodní díl potřete dresinkem dle chuti, dáte ledový salát, papriku, masovou placku, rajče, cibuli, okurek a přidáte hustou zákysku nebo hustý jogurt, či jiný dresink a přiklopíte horní stranou bulkyClick image for larger version

Name:	hanb
Views:	1
Size:	137.9 KB
ID:	147402Mám zkušenost, že hustá zákyska nebo hustý smetanový jogurt úplně krásně splní roli majonézy nebo tatarky a je to určite optimálnější varianta. V případě, že chcete cheesburgera, tak na ještě horkou placku masa položte zvrchu i zespodu plátek toustového sýra, který se teplem pěkně s masem spojí. Děti i uvítají, když jim jednotlivé ingredience nachystáte a naskládají si do hanbáčů zeleninu, sýr a dresinky podle své chuti.

    Dobrou chuť. Click image for larger version

Name:	hotov
Views:	1
Size:	143.5 KB
ID:	147404
    ZDENY

  • #2
    Zdeny-nááádhééra a budou určitě vynikající.

    Darina

    Comment


    • #3


      Vypadají skvěle a jsou určitě šťavnaté. Hambáče mám ráda, i když si je dávám výjimečně, to když jdu přes centrum a mám opravdu hlad a spěchám.
      anina s.

      Comment


      • #4
        Bezva recept, to budou kluci šťastní, že jim konečně udělám hamburgry !
        Já to nevidím ráda, když jsou do "Mekáče" apod.
        Last edited by Alena Jankova; 06.08.2011, 14:57.
        Alena J

        Comment


        • #5
          Mňam!!! A co tady: http://www.amylon.cz/index.php/recepty?inspirujemevas
          A přidat tam nějaký svůj vyloženě odzkoušený? Tereza

          Comment


          • #6
            Teda, a já pořád přemýšlím co k večeři. Díky za skvělý tip
            Potřebujete půjčit čtěte zde.
            Pokud budete někam cestovat určitě se vám hodí cestoní pojištění.
            Máte vozidlo a myslíte si, že Vám nestačí povinné ručení, pak je právě pro Vás toto havarijní pojištění.

            Comment

            Pracuji...
            X