Oznámení

Collapse
No announcement yet.

Kuřecí bábovka

Collapse
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Show
Clear All
new posts

  • Kuřecí bábovka

    6 kuřecích prsíček
    6 vajec
    20 dkg klobásky nebo párků
    25 dkg anglické slaniny
    25 dkg hrubě nastrouhaného eidamu
    pažitka, petrželka (mohou být i sušené)
    sůl, pepř

    Do formy na bábovku, vyloženou pečícím papírem, se na dno rozloží polovina naklepaných, osolených a opepřených kuřecích řízků. Poté se vloží nakrájené klobásky nebo párky, slanina, strouhaný sýr, pažitka, petrželka a zalije se to celými nerozšlehanými vejci, podle velikosti formy. Já jich obvykle použiju 5. Na vajíčka rozložíme zbytek kuřecích řízků a zalijeme jedním rozkvedlaným vejcem se zbytky sýra a pažitky. Můžeme ještě osolit a opepřit, ale se solí opatrně, jelikož sýr je slaný. Pečeme v rozehřáté troubě na 180° - 200°C cca 1 1/2 hodiny. Pak vyklopíme na plech a necháme ještě chvíli v troubě, aby maso získalo i nahoře krásnou zlatou barvu. Vhodná příloha je bramborová kaše nebo brambory a zeleninový salát.
    Attached Files

  • #2
    Tenhle recept je tu už od MaruškyC.
    http://forum.ekucharka.net/kureci-babovka-4060
    Mirka

    Comment


    • #3
      Když jsem si zadala kuřecí bábovku do vyhledávače, tak ji nenašlo. Proto jsem tady recept dala a opravdu se mi nechtělo prohlížet všech 369 stránek, abych zjistila, jestli sem náhodou někdo tento recept kdysi nedal. Takže sory, že jsem se chtěla podělit o velice dobrý recept.

      Comment


      • #4
        Já to zadala a kuřecí bábovka mi vyběhla hned. Netušila jsem,že někoho může rozhodit jeden odkaz,kde je k němu, pro mne, potřebná diskuze a pěkná fotogalerka.
        Mirka

        Comment


        • #5
          Kuřecí bábovka

          Mě je jedno kolik je těhle receptů na tomhle fóru, náhodou jsem našla tenhle. Vypadá to suprovně, u nás se hodně jí kuřecí, takže bude novinka, už se těším.

          Comment


          • #6
            Petrulíno, ale máš ji moc pěknou.
            Jana H.

            Comment


            • #7
              Děkuji za recept, dnes jsme měli k obědu. (viz. foto) ...




              Click image for larger version

Name:	P1150732.jpg
Views:	2
Size:	139.0 KB
ID:	142580

              Comment

              Pracuji...
              X