Oznámení

Collapse
No announcement yet.

Bramborová kaše lahodná, k tomu co chcete

Collapse
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Show
Clear All
new posts

  • Bramborová kaše lahodná, k tomu co chcete

    Click image for larger version

Name:	raba a zelenina v těst
Views:	1
Size:	43.4 KB
ID:	146213Zkuste bramborovou kaši opravdu výbornou.

    Brambory uvaříme ve šlupce....ještě lépe upečeme v troubě... brambory, když jsou dobré, taky dobré zůstanou a nevyvaří se tak do vody, jako oloupané.
    Každou měkkou bramboru rozpůlíme a lehce vytlačíme ze šlupky do kastrolu, rozštoucháme.
    Mezitím si svaříme smetanu na šlehání, zredukujeme asi na polovinu, přidáme máslo.
    Pod bramborami zapálíme sporák, a přidáme šlehajdu s máslem, šleháme ruční metličkou, aniž bychom vypínali sporák. Osolíme.Click image for larger version

Name:	bramborov
Views:	1
Size:	145.6 KB
ID:	146212
    Last edited by iris; 02.01.2011, 19:01.
    Iris

  • #2
    Iris, bramborovou kaši přímo zbožňuji, vařím je tedy oloupané, ale taky šťouchám na plotně, to je základ, aby nezbyla voda a nebyla kaše mazlavá. Ten tvůj vychytaný postup s pečením brambor v troubě, ale stojí za vyzkoušení

    ZDENY
    ZDENY

    Comment


    • #3
      Teda to zní dobře,takhle kaši neznám,ale zkusím.Díky za tip.
      TEREZA

      Comment


      • #4
        Iris, jarní podpis?
        Takhle kaši neznám, někdy zkusím, ráda zkouším nové a jiné postupy.
        (Komentáře v receptech jsem proletěla, tak anonymové ani nezkusí a...známe to.)
        Taky dělám dle našich - brambory na kostky bez slupky, slít vodu, přidat horké mléko, hodně másla, já přidávám sušený česnek a pažitku, sůl a já mixuju metličkama
        Slyšela jsem ještě, že někdo dá do horkých brambor SYROVÉ vejce (prý se srazí, tak už syrové není ) a mléko studené. Prý vynikající.
        Já jsem taky bramborová, tak dík za další receptík.
        anina s.

        Comment


        • #5
          Nino, vajíčko taky dávám, když ji zapékám... na chvílu šoupnu do trouby.
          Tady se vidí, jak se dá s kaší kouzlit.
          Iris

          Comment


          • #6
            Děkuji za inspiraci. To vypadá moc dobře. Taky máme rádi brambory a všechno z nich

            Comment

            Pracuji...
            X