Oznámení

Collapse
No announcement yet.

Těstovinové gratin s mletým masem

Collapse
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Show
Clear All
new posts

  • Těstovinové gratin s mletým masem

    Click image for larger version

Name:	DSC00586.jpg
Views:	1
Size:	136.1 KB
ID:	146173
    400g těstovin ( vrtule, potrubí)
    500g mletého masa - nejlepší je hovězí, může být i směs
    2 cibule - nakrájet na měsíčky
    6 stroužků česneku, může být i více - nakrájet na plátky
    zelenina dle chuti: základ mrkev, celer petržel - nakrájet
    1 lžička provensálského koření
    3 lžíce rajčatového protlaku
    trochu smetany
    vývar, třeba i z kostky
    sůl, pepř, trochu oliv. oleje

    V nádobě, která může na plotýnku i do trouby, na rozpáleném oleji usmažíme mleté maso a tím zároveň rozdrobíme, po chvilce přidáme česnek, cibuli, rajský protlak a koření, nakonec zeleninu. Zalijeme vývarem a přidáme těstoviny syrové - nevařené, musí být potopené . Přidáme trochu smetany, osolíme a to trochu více, kvůli těstovinám, opepříme.
    Dáme zakryté do trouby na 180 stupňů, asi na půl hodiny. Záleží na troubě. V polovině opatrně promícháme a dopečeme. Buď zakryté jako já, muž nemá rád zapékané, nebo odkryté, pak můžem ke konci zasypat dobrým sýrem. Sypu na talíři strouhaným Parmazánem, nebo podobným sýrem
    Last edited by Renata; 15.11.2010, 11:57.
    Renata

  • #2
    Ahoj Renato,
    prohlížím recepty a našla jsem tento, chci se zeptat, kolik dáváš té smetany? Píšeš trochu, takže pár lžic?
    Díky.
    Věrik ♥♥♥

    Comment


    • #3
      Věrko, ty mi dáváš, dávám od oka, ale teď jsem to šla odměřit, je to přibližně 5 polévkových lžic.
      Renata

      Comment


      • #4
        Reni, díky, já když něco dělám poprvé, potřebuji nějaký základ, potom si to třeba už přizpůsobím dle sebe. Ahoj.
        Věrik ♥♥♥

        Comment


        • #5
          Věrko není zač, prostě to nemá být smetanové, ale jen pro zjemnění. Ahoj
          Renata

          Comment

          Pracuji...
          X