Oznámení

Collapse
No announcement yet.

Marináda na grilování

Collapse
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Show
Clear All
new posts

  • Marináda na grilování

    Zkusil jsem všechny marinády ve videoreceptech a všechny nám chutnaly

    Tak bych se chtěl také s ostatními podělit o pár receptů

    Tuto marinádu a následně pomazánku máme nejraději s vepřovou panenkou nebo vykostěnými kuřecímy stehny, ale je v podstate jedno jaké maso do toho naložíte.

    Ingredience na marinádu:
    1 větší cibule
    2 stroužky česneku
    2 lžičky grilovacího koření
    3 lžíce medu
    1 lžička citronové šťávy
    1 lžíce sojovky
    6 lžic olivového oleje
    cca polovina lahve světlého piva (nejlépe se osvedčil kozel)

    Cibuli nasekáme na drobno a dáme do misky, česnek rozlisujeme, také přidáme do misky, 3 lžíce medu, 1 lžičku citronové šťávy, pivo a sojovku a olej.
    poradně promícháme, do této marinády naložíme maso na minimálně 4 hodiny
    Aby bylo vše pořádně promarinované, vystačí vytvořené množství marinády na 2 vepřové panenky popř 4 kuřecí stehna, doporučuji raději udělat dvojnásobné množství.



    Po marinování maso vyndáme z marinády na talíř vezmeme grilovací koření a ještě ho ním posypeme před grilováním.


    Maso by se mělo grilovat cca 15-20 minut asi 15 cm nad rozžhavenými briketami
    Aby nebylo ani vysušené ale ani příliš krvavé - často otáčejte, klidně i každou minutu
    Pokud máte brikety dobře rozpálené můžete si dovolit i dodat masu trochu šťavnatosti tím že ho v případě že máte možnost přikrejete, a brikety polívejte malím čůrkem vody


    Po ugrilování se k tomu také hodí pomazánka, na kterou budete potřebovat:
    asi 3 strožky česneku
    přibližně půl kostky másla,
    sůl
    sladkou červenou papriku (koření)

    Máslo necháme před děláním pomazánky asi na půl hodiny mimo lednici
    poté ho dáme do mistučky, přídáme cca půl lžičky soli (podle chuti) přidíme rozmačkané stroužky česneku, a přibližně 2-3 vrchovaté lžičky červené sladké papriky
    vše smícháme a dáme vychladit do lednice... poté tímto "máslem" maso před jídlem potřeme

    Dobrou chuŤ

  • #2
    Davide, v sobotu se chystáme grilovat, tak marinádu vyzkouším, jelikož vypadá opravdu moc dobře.

    Comment


    • #3
      Davide, nevím, jestli tady ještě nakoukneš, dnes zkouším tuto marinádu - med,
      citrónová šťáva a pivo mě zlákaly.
      Dala jsem Radegast 12-ku a zbytek po obědě dopíjím.
      anina s.

      Comment


      • #4
        Tak maso - krkovička b.k. - chutnalo v této marinádě všem nejvíc.
        Tak budu zkoušet další nové.
        anina s.

        Comment


        • #5
          Med obecně je na vepřové maso snad nejlepší. Ale dá se nahradit tmavým cukrem, který krásně zkaramelizuje. Když nemám med med, dělávám grilovaná žebírka s cukrem, úplně se z grilu rozpadají a ta marináda je taky mňamózní

          Comment


          • #6
            Tento recept je parádní, otec ale raději používá trošku domácí slivovice ( nevím jaký má přesný poměr surovin ale med tam je). Můžu přiznat že ta chuť...je strach že bude sladká ale není.. ^^
            "Nakreslím si svět tužkou, která nemá tuhu. Napíšu o tom světě knihu, která bude bez písmenek. Pojmenuju ho jménem, které nikdy nikdo nevysloví. A budu tam žít, když budu spát " - Rohliczek

            Comment


            • #7
              Ahojte! Mám príma marinádu, pochytila som ju tu niekde na internete a hodí sa , ak chcete grilovať povedzme bravčovú krkovičku na grilovacej panvici. Ja uvediem suroviny povedzme na 2 silnejšie plátky bravčovej krkovičky:
              3 snítky tymiánu nasekáme na drobno, pridáme posrúhanú, alebo jemne nasekanú kôrku z 1/2očisteného citróna, pridáme 2 pretlačené strúčiky cesnaku, 2 polievkové lyžice oleja, šťavu z 1/2 citróna , pomiešame, ak nemáme tymián môžeme pridať rozmarín a v zmesi dobre necháme, najlepšie na 24 hodín uležať plátky krkovičky. Na druhý deň grilujeme na panvici a solíme morskou soľou a prípadne čiernym korením, až na záver grilovania, zastriekneme trochou vývaru, keď nemáme masoxom, 5 minút prevaríme, zakryjeme pokrývkou a necháme 5 minút odpočívať. K tomu zemiaková kaša a ste v nebi. Dorka

              Comment


              • #8
                jj marináda vypada fakt dobře, taky vyzkouším..už ju mám napsanou na lístečku na víkendové grilování.
                Lahůdky Praha

                Comment


                • #9
                  Ahojte!
                  Chcela by som vám ponúknuť opäť jeden dobrý receptík na marinádu mäska na grilovačku.Ja to používam najmä na bravčovú krkovičku, ale presný pomer ingrediencií vám nedám, iba napíšem svoju skúsenosť a vy si to môžete prispôsobiť podľa svojho množstva mäsa, resp. chuti.Ja som mala 7 plátkov mäsa a použila som:
                  3 polievkové lyžice slivkového lekváru
                  2polievkové lyžice suchého vína/biele, ružové/
                  2polievkové lyžice oleja/slnečnicový/
                  2strúčiky cesnaku
                  chilli, podľa chuti /ja som dala 1kávovú lyžičku/
                  2-3 lyžice sójovej omáčky
                  Solila som pri grilovaní morskou soľou.
                  Mäso bolo jemne pikantné, sladkasté. Skúste a ja vám prajem Dobrú chuť!

                  Comment


                  • #10
                    Dorka , to se mi líbí. Všechno mám doma jen na to víno. Bílé nemám, růžové jsem včera zdatně zdolala. Ale mám otevřené červené, tak ho tam vrazím. Myslím si, že by to na chuti nemělo mít takový velký vliv. Jen barva asi bude intenzivnější - tmavší. Sice to budu péct, gril nemám, ale nevadí. Jde o chuť, že? Měj se.
                    Jana H.

                    Comment


                    • #11
                      Ahoj Janinka, to vieš, že to ide. Niekto miesto toho slivkového lekváru dáva med, ale toto je slivková marináda a lekvár dá tomu mierne kyselkavú chuť.Čauko, nech chutná.

                      Comment

                      Pracuji...
                      X