Oznámení

Collapse
No announcement yet.

Brambory se zelím zapečené.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Show
Clear All
new posts

  • Brambory se zelím zapečené.

    Syrové brambory nakrájím , dále cibuli na půlkolečka, promíchám s kysaným zelím, solí, pepřem, grilovacím kořením a my máme rádi troškou pálivé papriky , nebo chili.
    No a dále dle ledničky : šunku, nebo uzené maso, případně párek, salám.
    Nakonec zaleju šlehačkou a peču asi hodinku.
    Attached Files
    Iris

  • #2
    IRIS, taková jídla můžeme, jen jsem to ještě nezkoušela se zelím, musím to napravit, určitě je to bašta, jako všechno zapečené se šlehačkou.
    anina s.

    Comment


    • #3
      Zrovna dnes něco podobného bylo v Babicových dobrotách:
      uvařené brambory s kmínem se smíchali s osmaženou cibulkou, škvarkami a kyselým zelím. Vše se rozšťouchalo a posypalo petrželkou.

      Comment


      • #4
        IRIS, jak tak koukám na tu fotku, mám všechno v ledničce a dlouho jsem se šlehajdou nedělala.
        Jen mám v sáčku červené zelí, tak to asi zkusím.
        Zdraví Nina.
        anina s.

        Comment


        • #5
          Nino, zkus, můžeš klído přidat ten tvůj oblíbený sušený česnek,vždyť ty víš a přispůsobíš. Ahoooooooj
          Iris

          Comment


          • #6
            IRIS, tak s dnešním koukáním do PC jsem se k tomu nedostala, tak zítra po ranní v klidu, možná koupím i kus uzeného.
            Když už, tak už...
            anina s.

            Comment


            • #7
              IRIS, tak už jsou v remosce : brambory, cibule, česnek, koření, kuřecí hrubší párky a ČERVENÁ ŘEPA ze sáčku, holt se někdo pořádně nepodíval, ale tento experiment jsem prostě musela zkusit.
              Zalité šlehačkou s práškem Vitana Šikovné recepty "zapečená brokolice" a nakonec na to nastrouhám sýr.
              Dík za inspiraci, příště to bude se zelím a dám vědět, jak to chutnalo s tou řepou...
              Nina.
              anina s.

              Comment


              • #8
                No Nino, tak to je další nápadeček, my ale kouzlíme, vid. Řepu máme rádi, sama si ji zavařuji !Ahoooooj
                Iris

                Comment


                • #9
                  IRIS, řepu sice nezavařujeme, ale takto jsem ji využila. Příště ale 2 šlehačky, dala jsem mléko a máslo, ke konci nastrouhaný eidam.
                  Jó, experimenty stojí za to a tak zkusíme něco nového a mňamózního !
                  Krásnou noc, Nina.
                  anina s.

                  Comment

                  Pracuji...
                  X