Oznámení

Collapse
No announcement yet.

Slaný koláč z olomouckých tvarůžků

Collapse
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Show
Clear All
new posts

  • Slaný koláč z olomouckých tvarůžků

    Nedávno jsem dostala recept na slaný koláč, který děti vyžadují k večeři.
    Ingredience: 250g polohr. mouky, jedno balení olom. syrečků, 300g bílého jogurtu,1vejce, 150g anglické slaniny, 1/2prášku do peč. (i trochu víc), kmín,sůl,oregáno.
    Mouku,kypř. prášek, jogurt a vajíčko dáme do mísy a vypracujeme těsto. Trochu ho i osolíme. Koláčovou formu vymažeme olejem a vložíme do ní vyprac. těsto. Navlhčenou rukou ho rovnoměrně rozprostřeme po celé ploše. Tvarůžky a slaninu nakrájíme na drobné kostičky, promícháme a navrstvíme na těsto. Posypeme kmínem,oregánem či jiným kořením,které máme rádi. Pečeme v předem vyhřáté troubě dozlatova při tepl. 180°C, cca 30 minut. Je to rychlé, jednoduché a je zvláštní, ale zápachü z tvarůžků se opravdu bát nemusíte..... nejlepší je teplý.

  • #2
    Dani ten recept už je ve slaných pečených.AŤ NEJSME jak v mimibazaru tam se opakují recepty furt dokola do zblbnutí.
    MARUŠKA

    Comment


    • #3
      Omlouvám se, ale recepty se budou asi všude opakovat...dám si bacha..PA...a jinak jsem byla ve¨Znojmě před 2lety na relaxační dovolené, máte tam moc hezky, hlavně se mi líbil výlet vláčkem po městě a ve Znovíně - tam ještě více

      Comment

      Pracuji...
      X