Oznámení

Collapse
No announcement yet.

Pomalý hrnec

Collapse
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Show
Clear All
new posts

  • Pomalý hrnec

    Což tak pomalý hrnec.Pomalí tady někdo?
    Iva4

  • #2
    Recept: Segedínský guláš

    Kategorie receptu: Recepty pro pomalý hrnec

    Postup přípravy

    Omyté, osušené maso zbavíme tuku a odblaníme. Nakrájíme ho na stejně velké kostky a pak maso vložíme do keramické nádoby. Přidáváme obě papriky, olej, hladkou mouku, sůl, kmín a pepř. Vše důkladně promícháme. Pokud chceme, aby byla omáčka zbarvená paprikou do červena, pak obě papriky krátce osmahneme na oleji na pánvičce a přidáme k masu. Přidáme kysané zelí a jemně nakrájenou cibuli. Vše ještě jednou promícháme. Vaříme na pomalejším stupni asi 8 hodin, na rychlejším necelých 5 hodin. Asi hodinu před dokončením vmícháme smetanu.
    5 - 8 hodin

    Suroviny
    • 500 g vepřového ramínka
    • 1 velká cibule
    • 250 g kysaného zelí
    • 1 lžíce oleje
    • lžička sladké papriky
    • půl lžičky pálivé papriky
    • 200 ml smetany
    • 2 lžíce hladké mouky
    • sůl
    • drcený kmín
    • mletý pepř


    Ahoj Ivuš4, pokud ti nebude vadit můj názor, a tento recept jsem kromě jiných našla na netu, tak pomalý hrnec není nic pro mě a jsem spíš ráda, že Jarda na můj návrh vytvořil kolonku Oběd do 30 - ti minut.
    Já pracuju v obchodě ( teď mám nemocenskou ) a jsem skoro každý den 8 hodin za pultem na nohou.
    Odpolední mívám i na 9.30, aby seděly hodiny...
    Takže já mám starost uvařit třeba večer co nejrychleji a nestát u sporáku déle, než je nezbytně nutné, jak se říká.
    Pro mě osobně jídlo vařit 8 hodin, je pro mě nepředstavitelné, protože asi nemůžu ven, nebo vůbec pryč od sporáku, aby se něco nepřihodilo ?
    Pokud se kolonka udělá, tak já proti nebudu a holky určitě mají nějaké recepty, jen jsem ti napsala svůj pocit a náhled, tak věřím, že se za něj na mě zlobit nebudeš...

    Přeju ti pěkný den.
    anina s.

    Comment


    • #3
      Ahoj Jani,právě, když mám fofr,tak používám slow cooker Přijdu domů a oběd mám hotový.Mám časovací zásuvku.Líbí se mi, že právě nemusím stát u sporáku a hlídat,ať se mi něco nepřipálí.Zatím, i když jsem třeba měla maličko podlité maso se mi nic nepřipálilo.Maso totiž pustí šťávu a z hrnce se voda nevypařuje jak z klasického.
      Iva4

      Comment


      • #4
        Ještě dodatek, nezlobím se, proč by.Mně zas nepřesvědčila pekárna.Většina pekařek jen vymíchá těsto a peče v troubě. A to míchání zvládne i robot. Ale zpět k PH, hovězí guláš vařím nejdéle 3,5 - 4 hodiny.
        Iva4

        Comment


        • #5
          Původně odeslal Iva4 Zobrazit příspěvek
          Ahoj Jani,právě, když mám fofr,tak používám slow cooker Přijdu domů a oběd mám hotový.Mám časovací zásuvku.Líbí se mi, že právě nemusím stát u sporáku a hlídat,ať se mi něco nepřipálí.Zatím, i když jsem třeba měla maličko podlité maso se mi nic nepřipálilo.Maso totiž pustí šťávu a z hrnce se voda nevypařuje jak z klasického.


          Ivuš4, to slow cooker je nějaký rychlý hrnec ?
          S tou zásuvkou jsem to pochopila ok, že ti to sepne, vaří a ty nejsi u toho a přijdeš domů a máš uvařeno ?
          Jinak se chystám na hovězí guláš, ale u nás se hovězí nějak nejí, kluk má rád kuřecí a já s chlapem chrochro...
          Dík za odpověď.
          Pa.
          anina s.

          Comment


          • #6
            Jani budeš ho dělat taky bez papriky?

            Comment


            • #7
              Původně odeslal LenkaG Zobrazit příspěvek
              Jani budeš ho dělat taky bez papriky?

              Ahoj LeniG., pan BezPaprika má fakt smůlu, zase dám gulášovou papriku, sladkou uzenou papriku, sladkou papriku a aby toho nebylo málo, tak i gulášové koření, které má taky načervenalou barvu !
              Kvůli takovým " odborníkům " na vaření člověk ani kolikrát nemá chuť chodit na komentáře u videokuchařky, co se tam zase dočte za " chytré " a " zaručené " a " jediné správné " rady...
              Papa.
              anina s.

              Comment


              • #8
                to jo,já taky dávám guláš.papriku a ještě madarský guláškrém to by asi PanBezpaprika nečvachtal,co?

                Comment


                • #9
                  LeniG., určo by nečvachtal a je mi jedno, nad čím vším od ženušky čvachtá.
                  Já bych rozhodně nečvachtala nad jejich UHO se solí a pepřem.
                  Papa. A paprice zdar !
                  anina s.

                  Comment


                  • #10
                    Ja vlastnim takvy maly slow coocer = hrnec na nizke teploty.
                    Moc so ho chvalim. Nepouzivam ho stale, prave z toho duvodu, ze se maso musi pect mnohem dele - jde mi o cas
                    Ale dobre, cerstve ryby delam skoro vyhradne v tommto "kastrolku".
                    Maso a ryby jsou stavnate - ryba je sice propecena, nevyschne a je hezky "sklovita".

                    Comment


                    • #11
                      [QUOTE=janina s.;42588]

                      Ivuš4, to slow cooker je nějaký rychlý hrnec ?
                      S tou zásuvkou jsem to pochopila ok, že ti to sepne, vaří a ty nejsi u toho a přijdeš domů a máš uvařeno ?

                      Slow cooker je pomalý hrnec .
                      Ne, nestojím u něho a nehlídám jej.Tím jsem si už prošla
                      V domácnosti má každý aspoň jeden spotřebič,který jede bez dozoru.
                      Iva4

                      Comment


                      • #12
                        [QUOTE=Iva4;42620]
                        Původně odeslal janina s. Zobrazit příspěvek

                        Ivuš4, to slow cooker je nějaký rychlý hrnec ?
                        S tou zásuvkou jsem to pochopila ok, že ti to sepne, vaří a ty nejsi u toho a přijdeš domů a máš uvařeno ?

                        Slow cooker je pomalý hrnec .
                        Ne, nestojím u něho a nehlídám jej.Tím jsem si už prošla
                        V domácnosti má každý aspoň jeden spotřebič,který jede bez dozoru.


                        Ivo4, dík za odpověď, kluk nebyl doma, jinak bych se ho zeptala.
                        Na mě musíš někdy jednoduše: spotřebič jede bez dozoru, ale JSI nebo NEJSI doma ?
                        Pěkný večer.
                        anina s.

                        Comment


                        • #13
                          [QUOTE=janina s.;42622]
                          Původně odeslal Iva4 Zobrazit příspěvek

                          Ivo4, dík za odpověď, kluk nebyl doma, jinak bych se ho zeptala.
                          Na mě musíš někdy jednoduše: spotřebič jede bez dozoru, ale JSI nebo NEJSI doma ?
                          Pěkný večer.
                          Jani nejsem doma a hrnec pomalí )
                          Iva4

                          Comment


                          • #14
                            Ivo4, opět dík za odpověď. I když neznám princip, asi se o tom budu víc informovat, ať jsem o něco chytřejší. Přesto, že neuvažuju o pořízení tak jako pekárny, i když moje dvě švagrové ji mají a chleby z ní jsou mňam.
                            Takže nevím, jestli to jde na elektřinu ?
                            Já vím, že teď budu znít jako černá kronika, ale byl mimo jiné případ, že paní zapnula pračku, odešla do obchodu, nastal nějaký zkrat, od šňůry to začalo hořet a než se vrátila z obchodu, vyhořel jí celý byt...
                            Už tam byli i hasiči..

                            Hlavně to prosím neber zle, já se proto ptám, že mě to zajímá a asi to je spolehlivější než pračka...
                            Prostě každý to máme doma jinak...

                            Pěkný večer !
                            anina s.

                            Comment


                            • #15
                              Původně odeslal janina s. Zobrazit příspěvek
                              Ivo4, opět dík za odpověď. I když neznám princip, asi se o tom budu víc informovat, ať jsem o něco chytřejší. Přesto, že neuvažuju o pořízení tak jako pekárny, i když moje dvě švagrové ji mají a chleby z ní jsou mňam.
                              Takže nevím, jestli to jde na elektřinu ?
                              Já vím, že teď budu znít jako černá kronika, ale byl mimo jiné případ, že paní zapnula pračku, odešla do obchodu, nastal nějaký zkrat, od šňůry to začalo hořet a než se vrátila z obchodu, vyhořel jí celý byt...
                              Už tam byli i hasiči..

                              Hlavně to prosím neber zle, já se proto ptám, že mě to zajímá a asi to je spolehlivější než pračka...
                              Prostě každý to máme doma jinak...

                              Pěkný večer !
                              JaninoS, ledničku,mrazničku taky vypínáš? Hodně lidí vypíná TV jen přes ovladač a jde z domu. Ten hrnec není na odběr jak pračka,vysavač,mikro.trouba, atd
                              Hrnec bere v plném výkonu zhruba za 1hod 0,31kWh, pomalu cca 1hod 0,24kWh
                              Iva4

                              Comment

                              Pracuji...
                              X