Oznámení

Collapse
No announcement yet.

dozy

Collapse
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Show
Clear All
new posts

  • dozy

    Já mám ráda dózy, viz obrázek. Jsou praktické a vypadají hezky.
    Tam mám sůl a cukr, jinak používám většinou skleněné od nescafe, kam dávám luštěniy, sušené houby, atd. Plastové taky používám na zbytek uvařeného jídla a do mražáku.
    Sýr jsem se naučila balit do papíru na pečení, nekde jsem to četla, že sýr musí dýchat. A potrav. folii taky používám.
    Attached Files
    Iris

  • #2
    Iris, já mám taky dózy, skleněné modré, ale mám je na lince nahoře, prázdné, na ozdobu, v lince mám ty 3 s uchy bez víka na sůl, cukr, strouhanku a jinak takové bílé z um. hmoty s víkem na mouky apod. s cibulovým vzorem od švagrové a tmavě modré s víkem hranaté taky z um. hmoty na jiné cukry, mouky apod. A plechové na špagety.
    Jsou praktické a udělají i parádu.

    A koření mám ve skleničkách od černých oliv, ty úzké, a fialové víčka jsem natřela na modro, nalepila oválné nálepky a mám je na poličce nad dřezem. Jinak ještě v těch starých malých kulatých z um. hmoty, co byly kdysi, s bledě modrými víčky, a mám je na stěně v kompletu Tescoma, pod nima alobal, potr. fólii a papírovou utěrku.
    A zbytek v originál obalech v lince v košíku, máme hodně koření.
    Papa.
    anina s.

    Comment


    • #3
      Iris, máš krásné dózy, obvzlášť ty skleněné, jsou nádherné.
      Já jsem taky kdysi ulítavala na dózách, hlavně keramamických,kdysi jsem je kupovala v Uvě a byly dost na tehdejší poměry drahé.
      Měla jsem je vystavené na lince a jen jsem z nich utírala prach.
      Nyní v nové kuchyni mám obyčejné plastové na mouky, strouhanku a pod.
      Z tescomy jsem si koupila otočný stojan na kořenky.

      Comment


      • #4
        Kety, já je koupila, když jsme rekostruovali kuchyň, pořád mi tam vévodí.Když se na ě podívám, je mi hezky. V kuchyni trávím většinu času a tak se mi to líbí.
        Iris

        Comment


        • #5
          Mohu se zeptat jak skladujete mouku? Také v dózách? Já ji zatím skladovala jen tak v tom pytlíku, ale zjistila jsem, ži tam jsou nějací broučci tak jsem ji vyhodila.
          Potřebujete půjčit čtěte zde.
          Pokud budete někam cestovat určitě se vám hodí cestoní pojištění.
          Máte vozidlo a myslíte si, že Vám nestačí povinné ručení, pak je právě pro Vás toto havarijní pojištění.

          Comment


          • #6
            Já co mohu, přesypávám, tyhle dozy jsou perfektní, mám i menší a hranaté, dávám i fazole, krupky a hlavně krupici, tam je velké nebezpečí havěti.

            Click image for larger version

Name:	PB090012.jpg
Views:	1
Size:	34.7 KB
ID:	143554
            Iris

            Comment


            • #7
              Někdy tu havěť přineseš v tom pytlíku z krámu. Sice přesypeš do dózy,ale vylíhne se to tam a je to v dóze. Tak snad výhoda,že to nepřeleze z dózy do dózy.
              PAVEL

              Comment


              • #8
                Pavlíku.... dobrá připomínka...
                Iris

                Comment


                • #9
                  Původně odeslal iris Zobrazit příspěvek
                  Já mám ráda dózy, viz obrázek. Jsou praktické a vypadají hezky.
                  Tam mám sůl a cukr, jinak používám většinou skleněné od nescafe, kam dávám luštěniy, sušené houby, atd. Plastové taky používám na zbytek uvařeného jídla a do mražáku.
                  Sýr jsem se naučila balit do papíru na pečení, nekde jsem to četla, že sýr musí dýchat. A potrav. folii taky používám.

                  Pěkné dózy. My používáme dózy Dem a také jsme spokojeni. Jsou průhledné, což je podle mě praktičtější,než nějaké barevné. Máme i pár vakuových, které bereme na cesty apod. Dózy všeobecně jsou praktické věci, které se v kuchyni určitě neztratí.

                  Comment


                  • #10
                    doáza od rychlé jíšky..

                    http://static.akcniceny.cz/foto/vyro...750/762655.jpg

                    neberte to jako reklamu rozhodně jsem taky pro takové uchovávání potravin. Snažím se co nejvíc ekonomicky, takže co doma rodina měla navíc jsem si vzal.. Je to super... strouhanka, cukr....je to hrozně praktické.. Chtěl bych do budoucna dózy rozšířit..posledně ale nikde nic takto v akcích nemají.. Kdyby někdo něco našel napište to sem
                    "Nakreslím si svět tužkou, která nemá tuhu. Napíšu o tom světě knihu, která bude bez písmenek. Pojmenuju ho jménem, které nikdy nikdo nevysloví. A budu tam žít, když budu spát " - Rohliczek

                    Comment


                    • #11
                      Hele a dáváte do dóz/krabiček třeba uzeniny nebo tak...mamina vždycky dávala kupovaný krájený šunky a sýry do dóz, že to prej dýl vydrží...
                      Lahůdky Praha

                      Comment


                      • #12
                        mouky a ostatní mlýnské potraviny se mají uchovávat v papíru aby dýchaly

                        Comment


                        • #13
                          Já používám doma i ve svém e-shopu www.rawmarket.cz speciální znovu uzavíratelné obaly, ve kterých vydrží vše dlouho

                          Comment

                          Pracuji...
                          X