Oznámení

Collapse
No announcement yet.

Dort

Collapse
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Show
Clear All
new posts

  • Dort

    Prosím může mi někdo poradit, potřebuji upéct větší dort. Mám formu o průměru 26 cm.
    Má někdo osvědčený recept na piškot, který by byl dot vysoký, abych ho mohla asponˇ 2x rozříznout a natřít krémem. Z kolika vajec bych ho měla upéct?
    Květa

  • #2
    Re: Dort

    Květo,v pečené sladké jsou korpusy na dort,tak si vyber.Já bych do takové formy udělala ze 6 vajíček,ale zase záleží jaký.Když ho chceš mít dostatečně vysoký tak jo.Jaruš

    Comment


    • #3
      Re: Dort

      Já dávám u piškotu a mám to vyzkoušené již mnohokrát. na 1 vejce 1 lžíci horké vody 50g mouky pol. 50g cukru krup., nebo krystal. Žloutky s cukrem a s postupně vlitou horkou vodou šlehat tak cca 5 min naplno ve šlehači ono to zesvětlá. Bílek a špetku soli udělat sníh. Do ušlehané hmoty ( už jen vařečkou, nebo stěrkou) přidat půl sněhu, poté pomalu třeba na 4x mouku a nakonec druhou půlku sněhu. A rychle s tím do předehřáté trouby. Piškot by neměl zbytečně ležet. Peču na 150- 170°C cca 20-30min. Je opravdu dobrý a zatím se mi vždy povedl. 6 vajec pokud nejsou moc malé by mělo stačit.Láďa
      Láďa

      Comment


      • #4
        Re: Dort

        já dělám dort z tohoto receptu : 25 g polohrubé mouky , 25 g krystalového cukru , 1 vejce - bílky vyšleháme se špetkou soli , žloutky s cukrem , obě hmoty spojíme a vmícháme mouku . pečeme na 170 stupnů , na tuto formu použijeme 8 vajec takže dávku ze 7 vajec .

        Comment


        • #5
          Re: Dort

          No tady mi něco nesedí,jak je myšleno to ze 8 vajec a dávky ze 7 vajec,tzn. 7-8 krát cukr a mouka? To snad ne?

          Comment

          Pracuji...
          X