Oznámení

Collapse
No announcement yet.

Nahrady ceskych potravin v zahranici

Collapse
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Show
Clear All
new posts

  • Nahrady ceskych potravin v zahranici

    Mile kucharinky a kuchtici, moc rada bych uvitala Vase zkusenosti a rady s nahrazovanim ceskych surovin v zahranici

  • #2
    Re: Nahrady ceskych potravin v zahranici

    Ahojky Angeleeno, :P napiš nějaké konkrétní potraviny, ať víme, o co máš zájem ! To se pak asi spíš domluvíš o nějaké záměně nebo náhradě .Určitě se ti pak, děvčata i v cizině ozvou. :P :P
    Hančí

    Comment


    • #3
      Re: Nahrady ceskych potravin v zahranici

      Cauky Hanci, moc diky hlavni vec co bych rada se od nekoho vyzvedela je cim nahradit hrubou a polohrubou mouku v Anglii, sice mi vcera dorazila 'humanitarni pomoc' z Cech a chvilku mi mouka vystaci ale i tak by me to zajimalo moooc. Moc diky jeste jednou a hezky vikend

      Comment


      • #4
        Re: Nahrady ceskych potravin v zahranici

        Angelino,já bych mohla poradit s mou zkušeností.Když jsme byli na 5 let v KLDR,tak tam byla jen hladká mouka a naše knedlíky z ní vždy dopadly velmi špatně.Ještě tenkrát přes Tuzex jsem si dávala posílat hrubou mouku a míchala jsem to 1/2 na 1/2.Když mi došla i ta,tak jsem hladkou mouku míchala s dětskou krupičkou.Tak jsem pekla i piškoty na dorty,dělala knedlíky atd.A úspěch byl zaručen.Nevím,jestli se dá u vás koupit krupice,či dětská krupička,to jsem si taky dávala posílat z domova.Tak jsem si nahradila spíš polohrubou mouku.Tak to je má zkušenost.

        Comment


        • #5
          Re: Nahrady ceskych potravin v zahranici

          Ahojky Angeleeno, :P tak já mohu jen potvrdit, co už píše Jaruš, že hrubá mouka, jde nahradit hladkou moukou s krupicí, pokus se sehnat nějakou jemně mletou, ale jde to i s hrubou. Smíchej, tak zhruba, napůl obojí, trochu otestuj pohmatem, aby se to hrubostí podobalo hrubé mouce a podle citu přidávej jedno nebo druhé a pak normálně postupuj, jako bys měla hrubou mouku. My takto přesvědčili NDR -áky, že i bez hrubé mouky, se dají udělat naše knedlíky, které milovali. No a u polohrubé,dáš té krupice míň než hladké mouky, ale v těchto receptech s polohrubou moukou, se většinou dá s úspěchem, :P použít i samotná hladká mouka. Až zásoby dojdou,klidně vyzkoušej a nic se neboj.Je to ověřené ahojky :P :P :P
          Hančí

          Comment


          • #6
            Re: Nahrady ceskych potravin v zahranici

            Hanci a Jarus, mockrat diky holky, me by to s tou krupici vubec nenapadlo dnes jsem supajdila do obchodu a koupila krupici, tvari se ze je ok, tak s ni vyzkousim neco. Dnes jsem si nachystala na likerove spicky, rano je budu tvorit tak snad se povedou jeste musim testnout zdejsi kondenzovane mleko, v plechovce nejak podivne moc sploucha, abych se mohla vrhnout na medovnik diky moc za rady, jeste musim dokopat nekoho aby mi trouba jen negrilovala a muzu se pustit do peceni jedna radost zatim dobrou

            Comment


            • #7
              Re: Nahrady ceskych potravin v zahranici

              A jeste dotazek - co takovy tvaroh? jedine co tu najdu je cottage cheese - moc tekuty a hrudkovany a nebo obdobu pomazankoveho masla

              Comment


              • #8
                Re: Nahrady ceskych potravin v zahranici

                Ahoj Angeleeno,
                S tím cottage-chese- tady v Čechách je taky k dostání něco podobného s hrudkama. Nevím momentálně jaký to má nazev, ale to se na pečení nehodí. Já to dedy nezkoušela, ale připadá mi, že by ty hrudky nešly tak dobře promíchat, aby to mělo dobrou konzistenci.Je to chuťově výborné ale naslano ke chlebu apodobně.
                Mascarpone je na tiramisu nejlepší. Někdo používá to pomazánkové máslo, pochaluje si to. Ono se to tady používá proto, že je to podstatně levnější, než mascarpone.Chuť to má taky výbornou, ale není to 100 proxcentní jako originál. Ještě někdo do toho používá směs šlehačky a pomaz. másla. Já dávám žloutky šlehané s cukrem nad hrncem s opravdu mírně vařící vodou, aby se zničila případná salmonela. Zároveň se tím teplem utvoří krém, který se vychladlý zamíchá do mascarpone.
                Pozor na kondenzované mléko, tady jsou 2 druhy, bez cukru a s cukrem- salko, To Salko se právě vaří na karamel. Jestli ti to šplouchá, tak by to mohlo být to bez cukru.
                HankaP

                Comment


                • #9
                  Re: Nahrady ceskych potravin v zahranici

                  ahojky HankoP, ja normalne na tiramisu pouzivam taky pomazankove maslo, je to rychlovka a vyborne, tady jsem to teda jeste nezkousela ale myslim ze s tim by problem nebyl....ty hrudky v cottage cheese by podle me taky nesly rozmichat, jsou velke a fakt tvrde Chtela jsem delat nejake tvarohove satecky ale proste nevim co tam lupnout misto tvarohu.... tady na klasicky cheese cake pouzivaji opravdu syr ale to je mi na prd uz vidim ze budu muset o kolacky tvarohove napsat babicce do Cech na to salko musim juknout, asi fakt bude bez cukru, nebo juknu v polskem obchode jestli neco podobneho nevedou. Moc diky za rady, paaa

                  Comment


                  • #10
                    Re: Nahrady ceskych potravin v zahranici

                    Tak jsem tu ještě jednou,
                    myslela jsem, že vyrazím do práce dříve, ale čekam jeden důležitý email od manažerky, na kterém právě záleží moje návštěva v kanceláři, potřebuji tam vyrazit s něčím, co musím doma připravit.
                    Blbě jsem to pochopila, myslala jsem že potřebuješ něco místo mascarpone a chceš tam dát tvaroh.
                    Už se tu někdo někdy ptal, myslím, že ta dotyčná byla Češka žijící v Austrálii, taky ji trápil neexistující tvaroh.
                    Tvaroh se dá vyrobit doma, z čerstvého mléka, z trvanlivého v krabici nevím?, to jsem nezkoušela.
                    Takže mléko necháš zkysnou při pokojové teplotě, nejlépe vylité do nějaké nádoby a zakryté třeba pokličkou.Podle teploty místnosti zkysne za 2-3 dny oddělí se syrovátka, do je taková voda a nahoře zůstane ta hustší část mléka sražená na tvaroh. Z toho potřebuješ dostat ještě trochu vody, takže tu hustou část dál do čisté utěrky. zavážeš do ranečku a zavěsíš třeba na varečku, nad nějakou nádobu, aby se ten raneček nedotýkal dna a aby ta tekutina mohla odkapávat. Podle toho kolik vody dostaneš ven budeš mít hustý tvaroh. Dá se z toho v pohodě udělat li tvrdý tvaroh na sypání ovocných knedlíků.
                    Čerstvé mléko snad u vás je k dostání. Ta výroba tvarohu vypadá složitě, ale je to fakt úplná hračka.
                    Zkus to a přeji Ti předem dobrou chuť!!
                    HankaP

                    Comment


                    • #11
                      Re: Nahrady ceskych potravin v zahranici

                      Cauky HaniP,popis je naprosto vycerpavajici k tomu tvarohu, fakt super, nevim ale jestli se na to dam, mam opravdu mini kuchynku ze se tam ani skoro nehnu a ditko by mi jiste ten tvaroh zlikvidovalo ja pracuji v kavarne ktera si zaklada na domacim jidle a domacim peceni dortu a vseho, chtela jsem prispet troskou a udelat neco ceskeho - spicky uz mam skoro hotove, snad budou chutnat.....ten tvaroh me napadl vcera jak jsem koupila listove testo.....ale neva vymyslim neco jineho.....uz vidim ze mi ta vyroba tvarohu stejne neda a zkusim to dekuji moc, hezky den preji

                      Comment


                      • #12
                        Re: Nahrady ceskych potravin v zahranici

                        Angeleeno,sháním pro tebe recept na tvaroh.My když žili v Koreji,tak jsme taky dělali tvaroh a ten byl výborný.Už je to 20 let a já takové recepty vypustila.Vím jak na to,ale nevím přesně ty poměry.Večer se spojím s ženami co jsme byly v Koreji a snad bude mít některá lepší mozek než já.Jak to zjistím,tak se ozvu.Taky je výborné listové těsto i jiné plnit hustým pudinkem a když to vylepšíš ovocem i kompotovaným,nemá to chybu.Nejlepší jsou meruňky.Tak se ještě ozvu.

                        Comment


                        • #13
                          Re: Nahrady ceskych potravin v zahranici

                          Ahoj angelíno tady máš adresu na Jitku bydlí v Missouri předtím byla na Floridě dopisuje si s námi ve foru jako "vrtule"
                          Určitě ti poradí o těch potravinách. kjrp@windstream.net pak mi napiš jak jsi dopadla,ahoj
                          MARUŠKA

                          Comment


                          • #14
                            Re: Nahrady ceskych potravin v zahranici

                            Angelino,ono v Americe je možno koupit i polohrubou mouku i tvaroh,tak že ona asi toto těžko potřebuje.Ale já ti dám recept na ten tvaroh co jsem vyráběla já.
                            3 l čerstvého mléka-tam pasterizované ani nebylo
                            1/2 l kefíru - teď jestli je u vás ke koupi
                            Dáš to do kastrolu promícháš a do trouby na 3 hodiny a na 50 stupňů.Potom to dáš do gázy a pověsíš na kohoutek,nebo na vařečku do hrnce vykapat.Taky je možné s tou gázou to dát vykapat do cedníku.Postupně zatahujeme gázu,aby to bylo méně ve vodě.Nejlépe,aby to viselo.Zůstane ti pěkná hrouda tvarohu.Tak jsem to dělala každý týden.Neměl chybu.To mne naučily Arabky.Nejlepší je to nechat vykapat do rána.

                            Comment


                            • #15
                              Re: Nahrady ceskych potravin v zahranici

                              Ahojky Jarusko, jsi naprosto zlata, recept vypada nadejne, akorat teda ten kefir nevidim moc dobre ale podivam se po nem, jeste me napadlo se zeptat zitra v praci - soucasi je farma s kravama a ovcema, jestli kefir nebo neco takoveho nedelaji, vim ze si vyrabi nejaky druh vlastniho syru.... jinak polohrubou mouku jsem zrejme objevila, minimalne pohmatove je stejna, nevim proc ji teda rikaji super white kdyz je daleko tmavsi nez klasicka zdejsi hladka doufam ze tento tyden mi opravi troubu jak slibili a ja nebudu muset dorty grilovat, nektere tento proces nevydrzely

                              Comment

                              Pracuji...
                              X