Oznámení

Collapse
No announcement yet.

forma na bábovku

Collapse
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Show
Clear All
new posts

  • forma na bábovku

    Pěkný večer přeji Vám všem. Prosím poradíte mi která forma na bábovku je nejlepší? Jestli kamenina,nebo s teflonem či taková ta co vypadá jako guma(ohebná) nevím z čeho to je. Mám jen plechovou a často se špatně bábovka z ní vyklopí. Děkuji Anděla

  • #2
    Re: forma na bábovku

    Dobrý den Andělko,koukám,že žádná rada ještě nepřilítla.Já tedy moc radit nemohu,protože používám 28roků starou hliníkovou formu.A taky plechovou,rozvírací v které peču korpusy na dort a když se tam dá vložka,tak z toho je bábovka.Já ji hodně vymázávám nerozpuštěným máslem a stalo se mi to sice taky,že se mi trhla, ale opravdu jen párkrát.Tady v radách taky někdo psal,že formu po vymazání a vysypání dává do lednice vychladit.Peču bábovky zvolna a po vyndání z trouby nechám ještě chvíli ve formě a pak teprve vyklopím.
    No ale kdybych si měla koupit novou,tak nevím jakou.Ty ohebné jsou ze silikonu,s tím žádné zkušenosti nemám při pečení.Z toho mám jen vál(je to síš jako podložka),ale ten je tedy výborný,protože se na něj těsta nelepí a podsypávám jen některá a velmi málo.Takže by to na pečení mohlo být dobrý.A pak mám s nepřilnavým povrchem jeden plech,ten většinou taky vymažu a vysypu,ale z toho to jde tedy krásně vyndat.Takže já bych si asi koupila nějakou s nepřilnavým povrchem.Zdraví Jana
    Janah

    Comment


    • #3
      Re: forma na bábovku

      Ahoj Andělko já mám teflonovou a ještě se mi nestalo že by bábovka nešla vyklopit jsem s ní moc spokojená.
      ZDENKA

      Comment


      • #4
        Re: forma na bábovku

        Díky za odpovědi,asi koupím s nepřil. povrchem od Tescomy. Na tu silikonovou jsem na netu četla dost negat. recensí. Tescoma mne zatím nezklamala,mám od ní nože a nádobí. Jsou trošku dražší,ale kvalitní.

        Comment


        • #5
          Re: forma na bábovku

          Ahoj já mám 30 let skleněnou ze Simaxu a pěkně vidím jak se peče i ze spodu.ta teflonová bude taky výborná
          MARUŠKA

          Comment


          • #6
            Re: forma na bábovku

            Skleněná je fajn lepší než silikon to není nic moc já si kupovat tak jedině Teskomu a otvíraci ,
            máš bábovku i dort
            MARIE

            Comment


            • #7
              Re: forma na bábovku

              Já mám nejlepší bábovku hliníkovou.Mám silikonovou a ten povrch po upečení je takový lesklý,jako zapařený.Stejně ji vymazávám.Vlastně jsem v ní pekla jednou.A taktéž musím vymazat i teflonovou,protože jinak není šance vůbec ji vyklopit,i když vymazaná taky nic moc nejde.Teflonová,taková červená a nějak se mi to v ní pořád připaluje.Je to forma i na dort a to samé i když peču pomalu.Skleněná mi praskla.Takže hliníková je nej nej nej a vymazávej sádlem a vyklopení je zaručené.Jaruš

              Comment


              • #8
                Re: forma na bábovku

                Dobrý den,nejraději používám skleněnou z varného skla,mám i silikonovou ale nám ta bábovka pak nechutná má takovou divnou pachuť po tom silikonu

                Comment


                • #9
                  Re: forma na bábovku

                  Já jsem léta používala hliníkovou, ale vždy i po vymazání jsem to musela po otočení zakrýt mokrou utěrkou a ještě na to dát suchou abych to vyklopila. Někdy jsem do toho nožem bušila abych ji potvůrku dostala ven. Teď jem si koupila teflonovou a krásně se mně vyklopila. Akorát se mně ten teflon, nebo je to barva, ze spodu ošupuje o mřížku na které mám alobal

                  Comment


                  • #10
                    Re: forma na bábovku

                    Já dostala teflonovou rozvírací formu na dort a strašně zespoda pálí.Má to takové dirkované dno a vne je červená.Tak tu bych nedoporučovala.Musím ji i vymazat,ale přesto se to lepí a špatně se vyklápí.Nejsem s ní spokojená.

                    Comment


                    • #11
                      Re: forma na bábovku

                      Tak já měla kdysy taky skleněnou a teď mám teflonovou a s oběma spokojenost. Babička měla tu keramickou a v tý se to určitě déle peče.
                      Ivana M

                      Comment


                      • #12
                        Ahoj, já jsem hrozně spokojená se silikonovou (to myslíš asi tím "ohebná guma" ) formou - http://www.vetroshop.cz/banquet-sili...naria/d-61511/

                        Comment


                        • #13
                          Cau, ja mam tuto https://www.decodoma.cz/Silikonova-f...u-BANQUET.html . Bala jsem se dost silikonove, ze se bude prilepovat nebo hur umyvat a nakonec vse naprosto v pohode

                          Comment

                          Pracuji...
                          X