Oznámení

Collapse
No announcement yet.

litinové, porcelánové a podobné formy na pečení

Collapse
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Show
Clear All
new posts

  • litinové, porcelánové a podobné formy na pečení

    Objevila jsem Vaše stránky náhodou a velice se mi líbí. Zařadila jsem si je mezi oblíbené a mám už vyhlídnutý i recept, který na víkend upeču. Mám ale jeden problém, se kterým bych potřebovala poradit. Dostala jsem myslím litinovou formu Raka na pečení, je potáhnutá glazurou, ale nemám s ní vůbec žádné zkušenosti. Má se vymazávat a vysypávat, nebo jenom vymazávat nebo nemusí nic? Peče se v ní jako v klasické formě nebo se trouba vypne dříve a nechá se buchta dojít? Myslím, že ta forma bude držet teplo déle, a pak by byla buchta připálená, nebo se pletu? Pokud s tím má někdo zkušenost budu ráda, když mi poradíte. Děkuji JanaŽ

  • #2
    Re: litinové, porcelánové a podobné formy na pečení

    Původně odeslal JanaŽ
    Objevila jsem Vaše stránky náhodou a velice se mi líbí. Zařadila jsem si je mezi oblíbené a mám už vyhlídnutý i recept, který na víkend upeču. Mám ale jeden problém, se kterým bych potřebovala poradit. Dostala jsem myslím litinovou formu Raka na pečení, je potáhnutá glazurou, ale nemám s ní vůbec žádné zkušenosti. Má se vymazávat a vysypávat, nebo jenom vymazávat nebo nemusí nic? Peče se v ní jako v klasické formě nebo se trouba vypne dříve a nechá se buchta dojít? Myslím, že ta forma bude držet teplo déle, a pak by byla buchta připálená, nebo se pletu? Pokud s tím má někdo zkušenost budu ráda, když mi poradíte. Děkuji JanaŽ
    Jano, ja pouzivam litinove a porcelanove a zachazi se s nimi jako se vsemi, zalezi na receptu, rekla bych ze se v nich pece lepe, kdyz nemaji glazuru tak se po umyti maji natrit trochu olejem jen takovy tenky film, ale ty s glazurou se jen normalne umyji.

    Comment


    • #3
      Krásné formy na pečení mají tady: http://arde.cz/darky-a-domacnost/formy-na-peceni, nejsou to klasické formy, tyhle jsou masivní s technologií, díky které se i místa, kde je míň těsta, nepřipálí a vykreslují jemňoučké detaily. Koukněte

      Comment


      • #4
        Romanno to je nádhera, ovšem ty ceny jsou šílený
        Renata

        Comment

        Pracuji...
        X