Oznámení

Collapse
No announcement yet.

Malá vychytávka na dobrý guláš

Collapse
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Show
Clear All
new posts

  • Malá vychytávka na dobrý guláš

    MALÁ VYCHYTÁVKA NA DOBRÝ GULÁŠ

    Necháme ztmavnout cibuli, přidáme maso, orestujeme, pak přidáme papriku, kterou necháme ztmavnout, celou dobu mícháme. Přidáme 1 nebo 2 masoxy, dáme na maso polohrubou mouku, kterou osmahneme a zalijeme vařící vodou. Pokud je šťáva řídká, přidáme další mouku rozkvedlanou ve studené vodě a vaříme dokud není maso měkké.
    Případně dosolíme a dochutíme, protože maso nesolíme, aby nepustilo vodu a bylo šťavnaté.

    Zkopír. z emailu.
    anina s.

  • #2
    Jani já dávám mouku až když je maso měkké.Vlastně na dokončení.

    Comment


    • #3
      Jaruš, to já taky.
      Já kopíruju ty guláše z mého emailu, co mi přeposlala kámoška z Jeseníků a konečně mám čas si přečíst podrobně i ty recepty a přiznám se, že některé kombinace jsou chuťově zajímavé, určitě kvůli změně vyzkouším.
      Pěkný večer.
      anina s.

      Comment


      • #4
        Já nedávám mouku vůbec,zahustím chlebem!papa
        LENKA

        Comment


        • #5
          Leni, já mám zahuštěné chlebem radši, a prý se to " kazí " pomaleji, než s moukou ( no, vyzkoušené nemám, u nás je guláš do 2 dnů pryč )
          Ale přiznám se, že když není chleba ( chlapi jsou spíš rohlíkoví ), tak mouku mám pořád po ruce, a kdyby ne, tak i nezahuštěné si myslím, že se dá sníst.
          Já ty recepty teprve před zkopírováním čtu a ty kombinace mě někdy fascinují.
          Musím zkusit - zase něco jiného.
          Páčko.
          anina s.

          Comment


          • #6
            Jani já zahušťuji jenom chlebem a to starším bez kůrky,jen tím středem,tak to vydrolím a mouku vůbec nedávám.Dělá to tak můj taťka a má moc dobré guláše a mamka také zahušťovala pouze chlebem,každfý to prostě nějak"dělá"papa jak to má naučené
            LENKA

            Comment


            • #7
              Děvčata, já si myslím, že nezáleží ani tak na mouce a nebo chlebu, ale spíš jak se osmaží ta cibulka , jak se guláš dochutí a hlavně z jakého je masa.Záleží na tom kolik se toho guláše dělá. Ono zahušťovat chlebovou třítkou guláš pro 4 osoby je snažší než pro 20 lidí. A taky každý má rád guláš jinak hustý. A ještě něco, musí se použít taky správný chleba. U nás je třeba chleba takový nakyslý a ten teda do guláše moc nepasuje. Toho emaila s mnoha guláši mě také někdo poslal a je to fajn počteníčko. Guláš se fakt dá dělat na mnoho způsobů. Já jsem třeba celý život zahušťovala guláš až rozkvedlanou moukou na konci vaření, ale zjistila jsem , že o mnoho lepší je, poprášit to maso před podlitím. Vlastně ho zasmažit. Každý si holt vychytá to svoje. Dobrou chuť!!!!

              Comment


              • #8
                Martinko to je pravda,každý dělá jak mu to vyhovuje,chutná-jak to má správně vychytaný!Každý má svůj názor!
                LENKA

                Comment


                • #9
                  V SOBOTU VAŘILA kuchařská pohotovost KANČÍ GULÁŠ A ŠÉF KUCHAŘ taky dával papriku.Zahušťoval strouhaným chlebem.
                  Chleba bez kůrek si můžete nasušit pak nastrouhat do zásoby.
                  MARUŠKA

                  Comment


                  • #10
                    Maruško taky se to tak dá!
                    LENKA

                    Comment


                    • #11
                      Já dávám převážně chleba nastrouhaný a občas když nemám, tak samo, mouku. Když ho usuším, tak sestrouhám a uložím do skleničky mezi koření, tak se stane málokdy, že mě dojde.
                      Věrka.

                      Comment

                      Pracuji...
                      X