Oznámení

Collapse
No announcement yet.

MRAKY-těsto

Collapse
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Show
Clear All
new posts

  • MRAKY-těsto

    Paní Ivano,teď jsem dělala těsto na mraky a nemam ho tak tuhé jako vy,id když sem to mě la na sporáku takovou dobu a ještě se mi jakoby zdrclo nebo máslo jako vystouplo ven z moky nebo já nevim...je to nějaký divný....tak sem tam přidala ještě trochu mouky a je to tužší ale pořád je vidět že to neni hladký těsto....mam pokračovat dál a přidat tam vejce nebo to nemá cenu??abych zbytečně neplýtvala

  • #2
    Leni já nevím co jsi s tím těstem vyváděla,ale jakmile tam hodíš tu mouku,tak to vezmu z plotny a nikdy se mi nestalo,aby mi omastek vystoupil ven.

    Comment


    • #3
      Leni, Jaruška má pravdu, jakmile se to začne odlepovat tak pryč s tím. Tohle se mě tedy ještě nestalo a ani nevím čím by to mohlo být. A to je dělám často. Ivana M
      Ivana M

      Comment


      • #4
        Tak já nevím...sem asi kouzelník.... )
        prostě sem nasypala mouku a bylo to řídký těsto...vy ste to na videu měla jako tuhou tvárnou hmotu která držela při sobě,já to měla řídký...
        to už je po druhý co sem je zkazila (

        Comment


        • #5
          Ahoj Léňo, moc se omlouvám, teprve teď jsem našla, že jsi poslala zprávu přímo mě. Holky už Ti poradily. Je to takhle: když propařování těsta trvá příliš dlouho, nebo se děje za příliš vysoké teploty, amylopektin, který je ve škrobu mouky, se rozkládá, a následkem toho těsto zřídne a nenabude! To je věc, kterou jsem si z kuchařské knížky zapamatovala už před X lety, když jsem dělala první odpalované těsto.
          Takže: mrkni na Ivančino video, nejen na mraky, ale i věnečky z odpal. těsta, u toho videa běží i čas, tak koukni, kdy to dává na plotnu a za jak dlouho to sundá.
          Ještě jednou se omlouvám, že jsem zprávu nenašla hned, ale snad pro příště to něco bude platné, je to i s vysvětlením, co se v těstu děje.
          Zuzana

          Comment


          • #6
            Původně odeslal Léňa Zobrazit příspěvek
            Tak já nevím...sem asi kouzelník.... )
            prostě sem nasypala mouku a bylo to řídký těsto...vy ste to na videu měla jako tuhou tvárnou hmotu která držela při sobě,já to měla řídký...
            to už je po druhý co sem je zkazila (
            Leni ono to je řidší,proto se to tak dobře tence rozetře na papír.

            Comment

            Pracuji...
            X