Oznámení

Collapse
No announcement yet.

Jsem nova

Collapse
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Show
Clear All
new posts

  • Jsem nova

    Dobry den
    jsem tu nova a chtela bych vas vsechny pozdravit.
    Take se chci omluvit, ze pisi bez carek a hacku.
    Nemam ceskou klavesnici
    Pokud najdete v mych prispevcich pravopisne chyby, prosim o porozumeni.
    Cestina neni muj matersky jazyk - pracne jsem se ten vas hezky jazyk musela naucit, ale myslim, ze jej dost dobre ovladam - umim totiz bezchybne vyslovovat i r s hackem

    Tyto stranky jsem nasla, kdyz jsem na netu hledala recept na ceske kolacky
    Stranky me primo ucarovaly.
    Jsou vkusne a profesionalne vedene

    I vlidnost a ochota administratora je jedinecna.
    Pomohl me se sem dostat, protoze jsem sama na to byla hloupa
    Doufam, ze me mezi sebe prijmete.
    Zdravim
    Uli

  • #2
    Ahoj Uli. Moc tě vítám na těchto stránkách a určitě se tě bude zde líbit.
    Věrka.

    Comment


    • #3
      Ahojky Uli,
      no neříkej mi, že čeština není tvůj mateřský jazyk. No já teda koukám jako blázen Jsi šikula.
      Určitě se ti tu bude líbit, jsou tu bezva holky. Jinak tě tu samozřejmě vítám.
      Gábina

      Comment


      • #4

        Král Jan Lucemburský a Eliška Rejčka na znojemském vinobraní.
        Vítám mezi námi ULI
        MARUŠKA

        Comment


        • #5
          Uli vítám, ať se ti tu líbí.
          Renata

          Comment


          • #6
            Uli dovol abych tě taky přivítala mezi náma.Bude se ti tu u nás určitě líbit nejenom kvůli receptům,které jsou od Ivanky ty nejlepší,ale najdeš i naše a můžeš přispívat i ty. Příště můžeš toto psaní převést do Pokecu,tam si píšeme takovéto věci,jo?Tak ahojky v Pokecu.

            Comment


            • #7
              Dekuji vsem za privetive uvitani.
              Zatim se zde orientuji.
              Mate tu hodne zajimavych temat a ja jeste nevim, kam co patri....
              ale snad casem.....
              Uli

              Comment


              • #8
                Ahojky Uli, taky tě tady vítám. Tady jsme dobrá parta a že to píšeš bez diakritiky to nevadí. Synátorovi vyřídím že se ti stránky líbí, on je totiž můj administrátor. Tady jde dělat spostu věsí, jako vkládat obrázky, nebo si dát obrázek do profilu, ale buď to na to přijdeš sama, anebo napiš, někdo ti určitě poradí. Zdraví Ivana M - hlavní kuchařka těchto stránek a hlavní degustátor těchto stránek Jára M.
                Ivana M

                Comment


                • #9
                  Dekuji Ivano
                  Jsem si jista, ze se mi tu bude libit.
                  Mam radost, ze jste me prijali

                  Comment


                  • #10
                    Uli, vítej, zorientuješ se, hodně lidí jen čte a sleduje, neboj se přijd mezi nás na pokec.
                    Ivanka je naše hvězdička a vždycky poradí a nej je na tom to, že ona přijímá nové nápady a zkušenosti,sama říká, že je laik a to mě dostalo, konečně domácí kuchyně. Žádné předpisy, ale jídlo vařené s láskou.
                    Iris

                    Comment


                    • #11
                      Ahoj Uli, tak tě taky tady mezi námi vítám. Klikni na pokec a tam se toho dozvíš až ti bude hlava brnět. Přebíráme tady všechno možný i nemožný, že jo holky.
                      Posílej nějaké receptíky. Napiš o sobě něco víc, to víš, báby zvědavý. Když nebudeš vědět, určitě ti některá poradí. Pá.
                      Jana H.

                      Comment


                      • #12
                        Take Iris a Jane H dekuji za privitani.
                        Receptik uz jsem jeden poslala - na bananovou polevku.
                        Copak by jste chteli vedet?
                        A kde bych o sobe mela psat? V Pokecu?
                        Nebo tady?
                        Proste se ptejte. Ja vam na (skoro) vsechno odpovim
                        Ale predem vam sdeluji, ze nejsem nijak zvlast zajimava
                        A ze nejste zvedave vam rada verim ja take nejsem zvedava - jenom chci vsechno vedet

                        Comment


                        • #13
                          Ahoj Uli také tě vítám ať se ti tady líbí.
                          ZDENKA

                          Comment


                          • #14
                            Zdravím tě Uli mezi námi. Já jsem teprve těď objevila stránku, kde o sobě píšeš. Já myslela, že pocházíš z Čech a tvoje rodina se jenom odstěhovala. Já už přes 40 let bydlím v Praze, ale pocházím z Trutnova, To je na severovýchodě Čech. Byly tam doly na černé uhlí a tak po válce zůstala spousta původních obyvatel i když byli německé národnosti. Žilo se nám tam s nima moc dobře. Dokonce ve třídě převládali na Čechy.
                            V polovine 60tých let se začalo uvažovat o uzavření dolů a tak spousta těcho lidí požádala o vystěhování do Německa. Do dneška si s některými z nich ještě dopisujeme, nebo moje maminka telefonuje. Prožili tam spolu moc hezká léta.
                            Je moc hezké, že se ti líbí české recepty, každá kuchyně má své dobrůtky.
                            HankaP

                            Comment


                            • #15
                              Jsem prekvapena, ze me vita stale vic lidicek - dekuji moc.
                              Hanko P dekuji ze jsi me trochu neco o sobe napsala.
                              Na oplatku Ti reknu neco o mne - ale nikomu to nerikej - zustane to jenom mezi nami
                              Ja jsem se narodila ve Vratislavicich u Liberce.
                              Kdyz me byly necele 3 roky, padl muj tatinek ve valce.
                              Matka se se mnou odstehovala za svymi rodici a chvala Bohu me u nich az do roku 1946 "odlozila".
                              U babicky a dedecka jsem prozila krasne, opatrovane ranne mladi.
                              Pak me matka vzala k sobe a peklo zacalo.....
                              Matka byla rozhadana s celou rodinou.
                              Ja nesmela ani za svyma tetama.
                              Ve Stuttgartu jsem mela tetu, ktera ve 30tych letech min. stoleti byla jako "vymenna dcera domu" v Cechach u jedne rodiny.
                              Tam se naucila cesky.
                              Ma matka se ji posmivala, ze umi "Böhmisch".
                              Ja tuto tetu milovala .....

                              No, to nic.

                              Ve skole jsem mela stesti, ze me uceni slo zlehka -hlavne cizi jazyky.
                              Abych "pomstila" teticku jsem se rozhodla proti vuli matky studovat Bohemistiku a samozrejme cesky jazyk.
                              Paaaaani ta se vztekala chachacha.
                              Jednoho dne jsem ji rekla : tak mami ted umim taky böhmisch.
                              a nejradeji bych na ni byla jeste vyplazla jazyk, ale to jsem si netroufla.
                              Me se cestina libi.
                              Ziji ted jiz 15 let s ceskym druhem, ktereho jsem poznala pri jedne navsteve Cech.
                              To me matka neodpustila matka zemrela pred 9ti lety a ja te nacistce nechodim na hrob.
                              Mam porad ten pocit, ze musim nejak napravit matciny nespravedlnosti.
                              Tak....ted vite, proc mam radost, ze se tu se mnou pratelite - dekuji vam za to.
                              Moc doufam, ze me ted nezapudite, kdyz jsem vse tak ze sebe vyklopila.

                              Zdravim

                              Uli

                              Comment

                              Pracuji...
                              X