Oznámení

Collapse
No announcement yet.

Agar

Collapse
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Show
Clear All
new posts

  • Agar

    Obracím se na vás milé kuchtičky,zdali nemáte některá zkušenost s agarem.Dostala jsem ho pytlík,ale čtu různé recepty a nezdá se mi to vůbec správně.Nechci to použít tak,abych zkazila ovocný dort,hlavně ovoce,které je teď dosti drahé.A taky ji už mám docela dost dlouho asi 4 roky a tak nevím,jaká je trvanlivost.Děkuji vám za odpovědi,opokud budete vědět.Jaruš

  • #2
    Re: Agar

    Jaruš, dxej si do vyhledávače AGAR, snad ti něco najde. To je nejjednodušší.Ahoj. To jsou plátky. Myslím, že jsou asi 4 - 5 neděl, co dělali něco na té Kuchařské pohotovosti a myslím, že s agarem, ale nevím to určitě. ten vyhledávač bude asi nejlepší.
    Jana H.

    Comment


    • #3
      Re: Agar

      Nebo si najeď na tyto stránky a zadej tam dotaz, určitě ti někdo odpoví, jsou tam profesionálové.
      http://www.cukrar.cz/
      Jana H.

      Comment


      • #4
        Re: Agar

        Jani děkuji za odpověď.Plátky to není agar,ten je sypký.Já hledala všude možně a vždy se to rozchází i když i podstatně a tak jsem myslela,že třeba s tím má někdo osobní zkušenost.Díky Jaruš

        Comment


        • #5
          Re: Agar

          Dnes říkali kluci v akci že se agar musí vařit jinak ti nebude želírovat.
          MARUŠKA

          Comment


          • #6
            Re: Agar

            Maruško díky,ale já vím,že se musí vařit,ale mně jde o ty poměry vody a agaru.Mrknu se na video Kluci v akci.jestli tam není něco bližšího.Díky Jaruš

            Comment


            • #7
              Re: Agar

              Ahoj Jaruš, :P :P :P tak tady popis + další popis a video--
              Myslím,že je to tu dobře vše vysvětleno ,tak z chutí do toho.

              http://www.vareni.cz/trendy/zavrhnete-z ... e-si-agar/

              http://www.ceskatelevize.cz/program/kuc ... ohotovost/

              Jinak mám ještě jeden malý sáček Agaru s návodem( z r. 1997) a pořád funguje,
              je to jen sušená řasa,nemá se co zkazit.: :P

              -5 g rozmíchat v 0,5 l vody a povařit krátce asi 2 min.
              Možno dochutit ovocnou štávou,okyselit nebo osolit, na slané aspiky.
              Želíruje již při 40°C.Ráda jsem používala na dorty, dávala jsem do kompotové šťávy
              nebo zas do vody, ochucené masoxem, na drůbeží tlačenku.
              Mám nějak pocit,že je chutnější a tužší než želatina.
              Taky jsem kdysi nevěděla, jak na to,ale je to jednoduché,prostě se musí provařit!!A ochutit!!!
              Tak ahoj snad ti to pomůže. :P :P :P
              Hančí

              Comment


              • #8
                Re: Agar

                Milá Hančí,děkuji ti za recept na agar.Konečně mám ten poměr,nemohla jsem to sehnat všude kde se psalo o ogaru tento poměr chyběl a nebo se s ostatními pořád lišil a tak jsem nebyla přesvědčená o správnosti.Když to máš vyzkoušené tak teď už se nebudu bát.Dáváš to i do krémů,nebo jenom na polevu.Jádo krémů používám plátkovou.S tou jsem zase spokojená já.Nikdo nechce těžké krémy a tak používám hodně šlehačky a zakysky a ztužuji to želatinou.Někde jsem četla,že plátková je do krémů a sypká na polevy.Tak agar je sypký,tak asi ne.Děkuji ti za odpověď.Jaruš

                Comment


                • #9
                  Re: Agar

                  Ahoj Jaruš, :P já dělám jen piškot ,(někdy i koupený korpus s vlnitým okrajem a prohlubní na ovoce)s pudinkem a ovocem, zalitý tím agarem nebo tedy želatinou.Jak kdy,podle toho, co mám zrovna doma.Dát to do šlehačky ,jsem si ještě zatím netroufla,nevím pořádně jak na to,aby se nesrazila.To mi zas poraď ty prosím.Studený agar nebo želatina, si myslím udělá kousky a teplý si netroufám dát, do ušlehané šlehačky.Jak to tedy děláš U nás je to podobný,buď chtějí šlehačku nebo želatinu s ovocem.Žádný máslový krémy, nechtěj jíst. :P Díky a ahoj.
                  Hančí

                  Comment


                  • #10
                    Re: Agar

                    Ahoj Hančí,já jsem se dostala teprve teď k počítači,neboť od včera peču,vařím,smažím.Teď mladí právě odešli a tak jsem hned zasedla.Já mám dvě dcery rozené v únoru,jeden vnuk a jeden zeť svátek.Tak jsme to teď oslavili u nás jako na neutrální půdě.V úterý dcera odjíždí na hory a tak jsme to museli udělat v předstihu.Taky jsem dělala medovník,ale já mám trochu jiný recept a plním to šlehačkou.Placky jsou tenké a je jich asi 7-8ks.Šlehačku zpevním ztužovačem.Je výborný a lehký.Dala jsem i příspěvek sem.Druhý dort je jen z lískových ořechů bez mouky a je plněný též ořechy svařené s cukrem a šlehačkou a zpevňuje se to želatinou.Já takto do šlehaček či zakysek používám plátkovou želatinu.Přesně podle návodu.Když mám 2 šlehačky je to půllitr tak jedno balení tj.šest kusů.Nechám to nebotnat ve studené vodě až změkne .Potom z toho použiju trochu vody asi 3 lžíce a v mikrovlnce ji ohřeji,aby byla dost teplá a vmíchám změklou vymyčkanou želatinu.Dá se zahřát i rum,také tři lžíce,jako to dávám do lískovoořechového dortu.Ušlehám si šlehačky dotuha,někdy jdou i blbě,tak použiji i na ty dvě jeden ztužovač a hned je to krásně tuhá šlehačka.Do ní vešlehám tu teplou želatinu a hned dám na dort.Vždy si spočítám obsah a podle popisu použiji plátky.Když dám k těm dvěma šlehačkám ještě zakysku,tak už je to 3/4 litru hmoty,tak 9 plátků.Jde to s tou plátkovou velmi dobře já už ji používám leta.Doufám,že jsem ti pomohla i já.Měj se hezky Jaruš

                    Comment


                    • #11
                      Re: Agar

                      Jaruško, no to máš jak slavící maratón, to ti nezávidím,ale co bychom, pro ty naše zlatíčka, neudělaly,co? Dortíky máš opravdu pěkné,jsi šikovná.Receptík prohlídnu.Máme taky raději šlehačku,než máslové krémy,ale teď nesmíme zatím nic mastného.Děkuji za návod,snad to zvládnu,zatím ještě stále šlehačku nemůžem, ale později to zkusím. Dáváš to tedy opravdu teplé, do vyšlehané šlehačky,no to jsem se právě vždy bála, že se srazí, ale teď to klidně zkusím, když to máš osvědčené. Tak děkuji , těm tvým zlatíčkům, přeji vše nejlepší, k těm všem svátkům a narozkám!!!!A ty se šetři, ať můžeš taky slavit !!!!Ahojky
                      Hančí

                      Comment


                      • #12
                        Re: Agar

                        Hančí,jediné štěstí je to,že já ráda vařím a peču a tak se vždy těším na takovéto oslavy.I když je to u dcer,tak stejně pečení zajišťuji jedině já a vždy něco ještě od masa,protože
                        mám vnuky,kteří doslova jsou jako kyseliny.Pak zase odpočívám.Jaruš

                        Comment


                        • #13
                          Re: Agar

                          Ahoj Jaruš, :P já zas mám 1 syna (30),2 neteře (17 a 5)a 1 synovce (14) a tak to je taky pořád, kolem dokola, co slavit.Taky ráda něco vařím a i pro ně peču, ale teď jsem měla trochu zdravotní problémy i se synem,máme oba krutou slinivkovou dietku,k tomu muže diabetika,tak to není tak jednoduché.Ale on se člověk naučí všechno,když musí.A ty ovocné s želatinou, jsou nejlehčí dortíky!!!Tak ahojky a díky za rady. :P :P :P
                          Hančí

                          Comment


                          • #14
                            Re: Agar

                            Máš Hani pravdu.Hlavně v létě máme rádi ovocné dortíky,spíše řezy na plech se želatinou,proto jsem sháněla recept na agar.Nedáváme žádný krém jen piškot a ovoce a želé.To mají rádi všichni.Tak s tím pečením to asi nebude tak velké,co?Ale jednou za čas se může kouskem zhřešit,či ne? No slinivka je prevít,tam je to trochu dietka větší.Já zase držím dietu a tak jsem již 5 měsíců neměla v puse sladké i dokonce o vánocích jsem neochutnala ni jeden kousek a to jsem pekla 17 druhů.Tak ať je lépe a držím palečky na uzdravení.Jaruš

                            Comment


                            • #15
                              Re: Agar

                              Jaruš,já měla zatím dietu,jen kvůli žlučníku,to je prakticky stejný,jako pro syna na slinivku,ale jsem už po operaci,tak snad časem budu něco moct,ale syn zatím ne a manželovi peču s fruktózou,ale letos mi nebylo zrovna hej, s tím žlučníkem a tak jsme mu jen trochu koupili,aby měl alespoň něco.Tak uvidíme jak bude dál,ahoj :P
                              Hančí

                              Comment

                              Pracuji...
                              X